Modrá zóna

Modré zóny se v Praze rozšiřují. Proti jsou lidé i část politiků

V dalších městských částech Prahy se začaly objevovat modré parkovací zóny. Od čtvrtka navíc platí nový ceník, díky kterému majitelé zaplatí méně za své druhé auto. Povinnost koupit si parkovací místo se bude týkat obyvatel dalších čtyř pražských čtvrtí.

Modré zóny se o tomto víkendu objevují v Praze 5, 6 a 8. Zaparkovat pouze s platnou parkovací kartou mohou nově i obyvatelé Barrandova, Smíchova, Kobylis a Motola, stejně, jako je tomu v centru metropole nebo dalších městských částech, které se pro zavedení modrých zón rozhodly už dříve.

Pražané jsou dle očekávání rozpolcení - část rozšíření zón vítá, jiní přemítají, jak zaparkují před prací nebo při návštěvě rodiny a známých.

Se systémem modrých zón nesouhlasí ani někteří zastupitelé. "Říká se, že to jsou nějaké pilotní projekty, že jsou v některých ulicích a v některých nejsou, ale to přeci nedává smysl. Ten problém se přesune o pár ulic dál, rozšiřujeme špatnou věc, která je nesystémová," zlobí se zastupitel za ODS Filip Humplík.

Související obsah

"Magistrát vždy reflektuje požadavky jednotlivých částí, které zase vycházejí z nějakých svých vlastních zkušeností nebo výzkumů. Takže pokud dochází k rozšiřování nových modrých zón, tak je to vždycky na základě požadavků městských částí," krčí rameny mluvčí pražského magistrátu Vladimír Řepka.

Od čtvrtka platí také levnější ceník parkovacích karet pro obyvatele, kteří v oblastech s modrými zónami bydlí. Ti za druhé auto zaplatí místo dvanácti nově sedm tisíc. Podnikatelé pak stejnou částku zaplatí za první auto.A levněji vyjde roční parkovné také seniory a držitele průkazů ZTP či ZTP-P.

pez, Jakub Pacner, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz