Modrá zóna

Na modrých zónách vydělávají podnikavci, nabízejí fiktivní adresy

Modré parkovací zóny vyvolaly další spor! Tentokrát si stěžují rezidenti, pro které je v zónách stále méně míst. Jak informoval web Aktuálně.cz, na novém systému začaly vydělávat některé firmy. Ty zařizují virtuální sídlo podnikatelům nebo trvalé bydliště komukoli, kdo chce v modré zóně parkovat. Za poplatek obstarají všechno včetně parkovacího povolení. Klient přitom v místě vůbec nemusí skutečně bydlet.

Pražan, nepražan - na modrých zónách můžete parkovat bez problémů. Jak? Stačí si připlatit! " Snadné parkování v Praze 1, 2, 3 a 7 na modrých zónách - již od 1.990 Kč/ měsíčně!" slibují inzeráty. Za necelé dva tisíce vám tak firma Novantis, sídlící na Kypru, zajistí bezproblémové parkování na modré zóně.

"My vám buď můžeme udělat trvalé bydliště v té dané části Prahy, kde chcete mít tu modrou parkovací kartu, nebo vám tam uděláme sídlo společnosti, abyste tam měla parkovací kartu," řekla TV Nova operátorka zákaznické linky společnosti.

Podle právníků nejde o porušování zákona. "Smyslem modrých zón je umožnit vykonávat svoji podnikatelskou činnost na daném místě. V případě těch virtuálních kanceláří tam faktická činnost vykázána není, takže by se to dalo částečně označit za obcházení zákona," řekl TV Nova právník Lukáš Fládr. O porušení zákona ale nejde.

Související obsah

Lidem, kteří v obytné zóně bydlí, se to přirozeně nelíbí. Otázkou tak je, zda by magistrát neměl více hlídat, kolik vydává rezidenčních karet.

Problém se netýká jen Prahy, ale všech větších měst, kde jsou parkovací zóny. Například v Brně možnost získání trvalého pobytu, na jehož základě pak můžete na magistrátu žádat o parkovací místo, nabízí i jedna z tamních firem.

Související obsah

Někde ale došla situace tak daleko, že lidé, kteří ve městě opravdu bydlí, pak nemají kde zaparkovat. Například městské části v Praze už rozdaly o tisíce povolení víc, než je fyzicky existujících parkovacích míst.

A karty rozdávají dál. Podle rezidentů se tak jasně ukazuje, že modré zóny město nezřizovalo proto, aby jim zajistilo parkování, ale aby přinesly jediné - peníze.

vbo, Nikol Kudrnáčová, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz