Smrt

Z pokoje se ozval děsivý křik. Holčička tam našla mrtvé dvojče

Z pokoje se ozval děsivý křik. Holčička tam našla mrtvé dvojče
Zdroj: facebook

Obrovský smutek prožívají rodiče tříleté Riely ze Salfordu v Anglii. Když dávali dívenku spát, byla naprosto v pořádku, ráno ji ale našli v postýlce mrtvou. Nejspíš ji zabila tzv. meningokoková sepse.

Byl to večer jako každý jiný. Tříletá dvojčátka Charlotte a Riely Wratten-Jeffriesova si šla vyčistit zoubky a pak se převlékla do pyžama. Když je maminka Shanna uspávala, nic nenasvědčovalo tomu, že ráno už bude naživu jen jedna z nich.

Jenže když se další den chystala Shanna do práce, uslyšela křik, ze kterého jí tuhla krev v žilách. Okamžitě se rozběhla do dětského pokojíčku a v jedné z postýlek našla ležet bezvládnou Riely. Plakala u ní sestřička. Otec George začal holčičku okamžitě resuscitovat, jenže bez úspěchu. Záchranáři už mohli jen konstatovat smrt.

Rodiče později na policii vypověděli, že Riely měla mírnou teplotu a bolely ji svaly, stejné obtíže ale měl i její starší bratříček. Oběma dali Ibuprofen, aby jim srazili horečku. Jenže u Riely nešlo jen o obyčejné nachlazení.

Související obsah

Ráno na jejím krku a horní polovině těla objevili rudou vyrážku, která tam večer předtím nebyla. Lékaři nakonec zjistili, že holčičku nejspíš zabila tzv. meningokoková sepse, tedy otrava meningokoky. Jde o agresivní a velmi rychlé onemocnění. Meningokok se dostane do krve a během několika hodin dokáže vyřadit z funkce životně důležité orgány. Až čtvrtina případů končí smrtí.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz