Tramp

Zloději uspali trampy chemikálií, pak je okradli! Vzali si statisíce

Mezi trampy na 24. československém potlachu, který se konal v Rožďalovicích, řádila skupina zlodějů. A zvolili možná ten nejodpornější způsob krádeže. Odpočívající trampy ve stanech uspali neznámou chemikálií a pak je obírali o peníze. Podle pořadatele vykradli takto minimálně 60 stanů.

Více než tři tisíce trampů z celého Česka a také Slovenska odjížděly z louky ve Viničné Lhotě u Rožďalovic hodně naštvané. "Něco nastříkali do stanů a vykradli je, asi 60 stanů a aut. Byli to nějaký profíci," prohlásil pořadatel 24. československého potlachu Saša Prokeš.

Trampové se probouzeli s bolestmi hlavy, které byly jiné než běžná kocovina. Jeden ze zdravotníků na sociální síti vyzval všechny okradené, aby se podrobili vyšetření.

"Kamarádi! Kdo jste byl zasažen otravou, dostavte se k lékaři! Nejedná se o běžný odběr. Podezření je na chloroform a rajský plyn! Tyto látky při vstřebání do těla v určitém množství mohou poškodit játra, slinivku a ledviny!" napsal zdravotník.

"Okamžitě jsme je odvezli na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve," potvrdila případ policejní mluvčí Markéta Johnová. Pachatelé se nejdřív patrně v maskáčích nepozorovaně vmísili mezi skutečné trampy a hledali budoucí oběti.

Související obsah

"Zkazili to. Nejvíc to odnesli Slováci, protože zloději si je vytipovali a kradli hlavně eura," dodal Prokeš. "Vykradli 60 stanů. Je to neuvěřitelný, co dokážou zloději vymyslet. Ten způsob, prostě vás uspěj. Pán tvrdil, že měl pod hlavou peněženku a ta se mu ztratila, paní měla v kosmetice peníze zastrčený," vypočítal obyvatel Rožďalovic.

Podle pořadatele kradli jen hotovost. A peněženky zase spícím trampům vraceli tam, kde je sebrali. "Notebooky, telefony a foťáky je vůbec nezajímaly. Některý lidi to zjistili, až když si sáhli do kapsy. A bolela je hlava. Policajti zjistili, že tam byla nějaká látka," sdělil Prokeš.

"V současné době čekáme na výsledky toxikologického vyšetření," doplnila Johnová s tím, že zatím neví, o jakou látku jde. Policie uvítá jakékoli svědectví, které by mohlo vést k dopadení gangu.

Ivan Berka/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Tramp

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz