Hurikán Irma

Muž, který pomáhal obětem Irmy: Vítr vytrhl ženě dítě přímo z náručí

Muž, který pomáhal obětem Irmy: Vítr vytrhl ženě dítě přímo z náručí
Zdroj: facebook

Eli Fuller se snažil jako dobrovolník dopravit pitnou vodu a potřebné zásoby svým sousedům na ostrově Barbuda, kde udeřil hurikán Irma. Jednou z obětí, které pomohl jako první, byla i žena, která ztratila dítě přímo během hurikánu.

Jednou z obětí hurikánu Irma na karibském ostrově Barbuda bylo i dvouleté dítě. "Když jsem přišel na pomoc sousedům, přiběhla ke mně žena s obvázaným obličejem. Řekla, že je to ta, co ztratila dítě,“ uvedl Fuller pro portál Mirror.co.uk.

Postup ničivého hurikánu Irma sledujeme v on-line reportáži zde.

Žena se během hurikánu ukrývala s dítětem v domě, když jim vítr doslova odnesl střechu nad hlavou. Začaly se na ně řítit stěny, žena se jednou rukou přidržovala pilíře a v druhé svírala dítě. "Vítr jí vytrhl batole z náručí a odvál jej pryč,“ popsal Fuller v slzách, co mu žena řekla. 

Po dítěti se pátralo celou noc.  Premiér Gaston Browne potvrdil jeho smrt druhý den ráno.

Hurikán Irma je jedním z nejničivějších v historii. V karibské oblasti si vyžádal doposud minimálně 14 obětí. Ostrov Barbuda je téměř neobyvatelný, škody zde byly vyčísleny na 150 milionů dolarů. Florida a Georgia začala evakuovat obyvatelstvo. Na silnicích se tvoří kilometrové kolony a hrozí nedostatek zásob a pitné vody. Mezinárodní letiště v Miami zrušilo stovky letů.

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz