Kuba

Češi na Kubě se bojí o život: Místo bunkru nás schovají na diskotéce

Hodiny hrůzy prožívá skupina Čechů, kterým se nepodařilo odletět z hurikánem ohrožené Kuby. Mezi nimi je i Ivan Mareš, který portálu TN.cz popsal, jak "zvláštně" probíhá evakuace.

Strach o život - v ten se proměnila dovolená Čecha, kterému už nebyl umožněn odlet z Kuby. "Byli jsme tady pouze jeden den, další den jsme chtěli odletět. Čekali jsme, co se bude dít, ale už nás nenechali. Odletěli pouze Kanaďané," popsal Ivan Mareš situaci na Kubě.

Ivan se nachází v části Kuby jménem Varadero - přibližně 80 kilometrů východně od hlavního města Havany, v místech, kam se má hurikán Irma teprve dostat.

Čech natočil, jak to na Kubě nyní vypadá 

Nikdo Čechům, kteří jsou na Kubě v rámci zájezdu, údajně neřekl, proč už nemohou odletět. "Říkali nám, že je to v klidu, že se nic neděje. Teď to začíná být docela hustý. Zhruba za 5 hodin to (poz. red. hurikán Irma) tu udeří na Varadero," řekl vystrašený Čech.

Související obsah"Evakuovali nás z jednoho hotelu 10 minut vzdáleného od dalšího hotelu, takže to nechápeme," řekl Ivan Mareš s tím, že první hotel neměl tak pevnou budovu a byl u pláže. Přesto se podivuje, že je neevakuovali do vzdálenější oblasti. "Seděli jsme v hotelu na snídani. Najednou přiletěla židle a rozbila okno!" popsal Mareš děsivý okamžik.

Evakuované turisty, mezi kterými jsou převážně Češi a Slováci, měli původně přesunout do bunkru, až se hurikán přiblíží. "Nakonec nás zavřou nás na diskotéce," diví se Čech. "Snad to přežijeme!" dodává Mareš.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

STRACH O ŽIVOT: Zuzana Belohorcová uvízla s rodinou v Miami. Čekají na ničivý hurikán!

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz