Kamion

Muže málem smetl kamion, pokutu ale zatím dostal jen on!

Pokračování má příběh muže, který se před dvěma měsíci v autě jen o pár centimetrů vyhnul srážce s kamionem. Jeho řidič v jihlavském tunelu předjížděl přímo v zákazu jiné auto. Řidič osobního auta už za přestupek dostal pokutu. Provinění šoféra zahraničního kamionu začínají řešit české úřady až teď.

Radek Závitkovský se jen o centimetry vyhnul čelnímu střetu s kamionem. Ten přitom předjížděl osobní auto v místě, kde se to nesmí. Řidič osobáku mluví o největším štěstí, jaké v životě měl.

Jenže kromě řidiče zahraničního kamionu podle policejního vyšetřování spáchal přestupek i pan Závitkovský - měl prý kamion vyjíždějící z tunelu v protisměru vidět a na hlavní silnici vůbec nevjíždět. On sám vinu odmítá.

I tak mu už ve správním řízení připsali čtyři body , musel zaplatit pětisetkorunovou pokutu a 1200 korun ho stál advokát. Do správního řízení přitom už míří i řidič zahraničního kamionu. Také v jeho případě už policisté ukončili vyšetřování.


Související obsah


Rumunská strana podle policie spolupracuje, podle úředníků jihlavského magistrátu hrozí šoférovi nákladního auta až roční zákaz řízení na našem území.

Navíc bude muset zaplatit pokutu 5 až 10 tisíc korun. Přesnou výši trestu se dozví během dvou měsíců, kdy bude správní řízení ukončeno a výsledky mu budou odeslány do Rumunska.

pez, David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz