Zahraničí

Chaos na světových letištích: Lidé čekali na odbavení i hodiny

Chaos na světových letištích: Lidé čekali na odbavení i hodiny
Zdroj: TN.cz

Na letištích po celém světě propukl ve čtvrtek chaos, kvůli "síťové chybě" se tisíce lidí nemohly odbavit, vytvořily se tak ohromné fronty a lety nabíraly zpoždění i několik hodin. Problémy se dotkly velkých i malých leteckých společností, které musely všechny cestující odbavovat manuálně.

Tisíce cestujících uvízly na letištíc. Check-in systém Altea, který využívají desítky leteckých společností, kvůli chybě na síti přestal odbavovat. Lidé nemohou ani měnit rezervace nebo nakupovat lístky online, píše portál Mirror.

Problémy se dotkly i největších světových letišť, v Londýně, New Yorku, Paříži, Washingtonu, Singapuru, Jižní Koreji a na mnoha dalších místech.

Kvůli problémům s odbavováním se na letištích tvoří dlouhé fronty, lidé musí čekat i několik hodin a lety tak nabírají zpoždění.

Podle portálu Mirror využívá software 125 leteckých společností, z toho 108 využívá software Altea k odbavování. Společnosti se podařilo problém velmi rychle odstranit. "Byla to chvilková záležitost, která se dotkla několika leteckých společností, všechno je nyní zpět v provozu," uvedl pro Mirror mluvčí letiště Gatwick.

Související obsah

I tak ale cestující na Twitteru hlásí další a další problémy. "Jsme si vědomi problémů se systémem a řešení problému je prioritou. Doufáme, že se to podaří vyřešit velmi brzy," potvrdila problémy společnost British Airways na Twitteru.

Seznam společností používajících systém Altea.

"Zaznamenali jsme nějaké problémy, kvůli zpožděným odletům ze zahraničí, u nás se to dotklo čtyř letů. Jeden z nich nabral zhruba hodinové zpoždění, zbylé kolem dvaceti minut" potvrdila mluvčí Letiště Václava Havla Marika Janoušková.

Pravděpodobně se tak zpoždění projeví u zpětných odletů z Prahy právě u těchto čtyřech letů, další odlety by již ovlivněny být neměly.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz