Plané neštovice

Chlapec (3) si škrábal neštovice, dostal otravu krve a zemřel!

Chlapec (3) si škrábal neštovice, dostal otravu krve a zemřel!
Zdroj: Profimedia

Třiadvacetiletá matka varuje všechny ostatní rodičky, aby si pořádně hlídaly své děti s planými neštovicemi. Nechce totiž, aby další rodiny musely řešit podobnou tragédii jako ona, když musela pohřbít svého tříletého synka.

Když tříletý Bryan-Andrew Lock loni v létě zemřel, lékaři chlapcově matce Jasmine Shortlandové řekli, že na vině je syndrom náhlého úmrtí dítěte.


Pravda je ovšem mnohem děsivější - až po několika měsících vyšlo najevo, že Bryan-Andrew zemřel kvůli nečemu úplně jinému. Další vyšetření totiž ukázala na úplně jinou příčinu - hošík zemřel kvůli tomu, že se poškrábal!


Podle britského Daily Mailu totiž malý Bryan-Andrew v době, kdy záhadně zemřel, trpěl planými neštovicemi. A boláky si pochopitelně škrábal.


Související obsah


Jenže kvůli tomu se mu do těla dostala streptokoková infekce, dostal otravu krve a zemřel. Pro Jasmine je šok o to větší, že když se večer před smrtí se synkem loučila, jediné, co bylo v nepořádku, bylo bolení krku. Chlapec se s ní rozloučil slovy, že ji miluje. Ráno byl mrtvý.

Jasmine proto nyní důrazně varuje ostatní matky, aby byly extra ostražité a své ratolesti s planými neštovicemi střežily jako oko v hlavě.


"Pořád jsem si ještě nezvykla, že když s ním chci mluvit, musím jít na hřbitov a oslovit náhrobek. Není to správné, měla bych mluvit s ním," kroutí hlavou zdrcená matka z anglického hrabství Somerset.


Související obsah


Smrt syna je pro Jasmine zdrcující i tím, jak náhlá byla. Den před svým předčasným skonem totiž hoch vesele pobíhal a hrál si. A další den ráno ho babička objevila v posteli ledového a nereagujícího na okolní svět. Lékaři už mu nedokázali pomoct.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz