Operátor

Začal boj o zákazníky: Operátoři nabízejí neomezená data za babku!

Začal boj o zákazníky: Operátoři nabízejí neomezená data za babku!
Zdroj: Thinkstockphotos

Mobilní operátoři se znovu předhánějí v tom, kdo svým zákazníkům nabídne lepší služby. A opět se bojuje především na poli mobilních dat. Když ve čtvrtek Vodafone představil neomezené datové balíčky, T-Mobile vzápětí oznámil spuštění neomezeného streamování od půli listopadu. Operátor O2 zase zrychlil pevný internet.

Pokud už si nedokážete život bez takřka permanentního připojení k internetu představit, pak vás jistě současné chování operátorů potěší. Nabídka tarifů se totiž stále rozšiřuje. Přečtěte si, s jakými novinkami největší mobilní operátoři přicházejí.

Vodafone

Zákazníci Vodafonu si mohou od čtvrtka vybrat ze dvou balíčků, které nabízejí neomezené data - ale pouze pro některé aplikace. Pokud si zákazník balíček za 99 korun koupí, může ve vybraných aplikacích využívat dat, kolik jen bude chtít a ony se mu nebudou počítat do celkového limitu v rámci jeho tarifu.

"Dnešek považujeme za významný milník na českém trhu a zásadní den pro naše zákazníky. Spouštíme pro ně unikátní službu Vodafone PASS, která přináší datování bez počítání spotřeby. Nyní mají zákazníci naprostou volnost ve využívání dat na nejoblíbenější aplikace, jako jsou sociální sítě, chaty, video a hudba," uvedl ve čtvrtek Jiří Báča, generální ředitel Vodafonu.

Související obsah

Součástí Vodafone PASS jsou čtyři balíčky, dva z nich jsou dostupné od 5. října, druhé dva pak od 15. listopadu. Balíčky Vodafone PASS jsou kombinovatelné s tarify Naplno, Red LTE, Red+, Smart, Start 100/200 a 500 minut jak pro firemní tak nefiremní zákazníky, s tarifem Jetovtobě a s Balíčky k předplaceným kartám Komplet v síti a Komplet do všech sítí pro nefiremní zákazníky a tarify Red Profi pro firemní zákazníky.

Chat Pass

Chat Pass je pro zákazníky dostupný od 5. října. Zahrnuje aplikace WhatsApp, Viber, Messenger, Telegram, Vodafone Message+ a umožní využívání aplikace bez počítání dat na posílání zpráv, obrázků, fotek, videí, emotikonů, samolepek, hlasových zpráv, dokumentů a souborů (PDF, MP3, odkazů na webové stránky, informace o poloze aj.). Audio a video hovory využívají univerzální data a do balíčku Chat Pass nepatří.

Social Pass

Social Pass je pro zákazníky dostupný také od 5. října. Zahrnuje Facebook, Instagram, Twitter a Pinterest. Umožňuje využívání těchto aplikací na sdílení zážitků, obrázků, videí i textů.

Music Pass

Pro hudební fanoušky bude ideální balíček Music Pass. Balíček bude pro zákazníky dostupný od 15. listopadu.

Video Pass

Od 15. listopadu si budete moci pořídit také malé kino do mobilu. Video si totiž díky neomezeným datům budete moci přehrát kdekoli.

Ale pozor! Stažení a aktualizace aplikací do Vodafone PASS balíčků nepatří, jsou na ně využívána univerzální data z datového tarifu zákazníka. Po vyčerpání dat z tarifu zákazník nemůže balíčky Vodafone PASS využívat, a to z důvodů pravidel síťové neutrality, která platí pro celou Evropskou unii. 

Související obsah

T-Mobile

S nabídkou neomezeného streamování přišel tento týden také T-Mobile. "Připravujeme pro své zákazníky službu StreamOn, kterou v různých variantách nabízejí vybraní evropští operátoři skupiny Deutsche Telekom. T-Mobile tuto novou službu neomezeného streamování spustí v polovině listopadu 2017.

Například v Německu mají zákazníci na výběr ze dvou tarifů - na audio a na video. Princip bude stejný jako u Vodafonu. U vybraných služeb budete moci využít neomezený počet dat, aniž by se vám počítala do datové spotřeby tarifu. V Německu můžete neomezeně poslouchat hudbu asi u padesátky provozovatelů, video pak poskytuje více než čtyřicítka partnerů.

Balíček na poslouchání hudby je určen pro tarif Magenta Mobil M, pro vyšší tarify je pak určen balíček, který kombinuje hudbu a video. A co je na celé věci nejlepší, balíčky jsou v Německu k daným tarifům zcela zdarma! Nutno ale dodat, že německý zákazník zaplatí za tarify víc než ten český.

Jaké ceny nastaví český T-Mobile, zatím není jasné, neupřesnil zatím ani to, u kterých partnerů a přes které aplikace bude možné streamovat neomezeně.

Související obsah

O2

Operátor O2 od středy zvýšil rychlost na pevném internetu. Všichni zákazníci s tarifem Premium Plus HD se mohou těšit na o čtvrtinu rychlejší internet - z 80 Mbit/s až na 100Mbit/s. Stačí, aby to umožňovaly technické parametry jejich přípojky.

"Výrazné zrychlení internetového připojení se nijak nepromítne do stávající ceny tarifu Premium," vysvětluje Jan Hruška, ředitel pro fixní služby O2.

Se zvýšenou rychlostí až 100 Mb/s umožňuje Internet Premium HD od O2 zákazníkům sledovat online televizi v HD rozlišení, pohodlně stahovat HD filmy, fotky, hudbu a mnohé další.

Změny už brzy dozná také digitální televize O2 TV. Zákazníci už nebudou muset složitě hledat své oblíbené filmy a seriály. S novou úvodní obrazovkou Moje menu je budou mít přehledně před sebou už po spuštění O2 TV.

Tuto novinku představí společnost O2 postupně ve vlnách, první zákazníci se dočkají již v pondělí 9. října. Jako první přijdou ve zmiňovaném termínu na řadu uživatelé O2 TV XL. Následovat budou diváci O2 TV L, O2 TV M a O2 TV HBO. Posledním zákazníkům bude Moje menu spuštěno během listopadu.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vybíjí se vám rychle mobil, i když ho nepoužíváte? Víme, která aplikace za to může!

VELKÉ RIZIKO: Nosíte s sebou na záchod mobil? Děláte velkou chybu!

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz