Volby 2017

Proniknou Piráti do Sněmovny? Jejich předseda odpovídal on-line!

Proniknou Piráti do Sněmovny? Jejich předseda odpovídal on-line!
Zdroj: Profimedia

Dalším hostem předvolebních rozhovorů na webu TN.cz byl předseda Pirátů Ivan Bartoš. Jeho strana se může stát jedním z překvapení voleb. Exkluzivní průzkum agentur STEM a STEM/MARK pro TV Nova dává Pirátům přes 6 %. Čeho chtějí Piráti ve Sněmovně dosáhnout? Jejich předseda odpovídal v pondělí od 20:30.

Letošní sněmovní volby jsou pro Českou pirátskou stranu třetí. Zatím zaznamenává výrazný růst. V roce 2010 získali Piráti 0,8 %, před čtyřmi lety už 2,66 % a teď by podle průzkumů měli překonat 5% hranici nutnou pro vstup do Sněmovny.

V jiných volbách už Piráti uspěli - v roce 2012 byl "pirát" Libor Michálek zvolen senátorem v Praze, v roce 2014 straně chybělo jen 0,22 % k tomu, aby pronikla do Evropského parlamentu. Piráti v roce 2014 získali 21 mandátů v komunálních volbách, pronikli na pražský magistrát a vyhráli v Mariánských Lázních . Vloni se v Karlovarském kraji dostali do krajského zastupitelstva.

Co chtějí Piráti nabídnout voličům? Jak je chtějí přesvědčit, aby jim dali hlasy a za co hodlají ve Sněmovně případně bojovat? Lídra České pirátské strany Ivana Bartoše jste se mohli ptát prostřednictvím formuláře, kde si můžete přečíst jeho odpovědi.


Předseda Pirátů Ivan Bartoš se narodil v roce 1980 v Jablonci nad Nisou. Vystudoval informační studia a knihovnictví na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy, kde získal malý i velký doktorát. Pracoval jako IT specialista pro různé firmy.

Související obsah

Předsedou Pirátů byl s krátkou přestávkou od roku 2009 až do roku 2014. Rezignoval po volbách do Evropského parlamentu. Vloni v dubnu byl ovšem opět zvolen předsedou strany. Stranu vede do voleb ve Středočeském kraji.

vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz