Krabice

Díky těmto krabicím necítili strach, zásilku teroristů zabavili v Itálii!

Italská policie zabavila přes 24 milionů tablet Tramadolu, který je známý též jako "droga bojovníka". Miliardovou zásilku podle prokuratury pašoval Islámský stát, který analgetika používá i proti strachu. O případu v pátek informovala agentura Reuters.

Známý opiát Tramadol má pomáhat teroristům zvládat strach, zbavit se únavy, stresu ale i bolesti. Na Blízkém východě je velmi žádaným zbožím, se kterým Islámský stát rád obchoduje.

Podle italské prokuratury měla zásilka zadržená v kalábrijském přístavu Gioia Tauro posloužit k financování dalších útoků teroristů ve světě. Tablety našli v přepravním kontejneru směřujícím do Libye.

Související obsah

V krabicích mělo být přes 24 milionů tablet v celkové hodnotě asi 50 milionů eur (1,2 miliardy korun), informuje agentura Reuters. Droga byla "řízena přímo Islámským státem," řekl šéf prokuratury Federico Cafiero De Raho.

Jak se podařilo policistům odhalit a překazit miliardový obchod ani další informace k případu nechtějí tamní úřady sdělit. Podobná zásilka ale byla loni objevena v Řecku a ještě větší v italském případu Janov.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz