Zahraničí

Brzdi! Rozjetému kamionu vběhlo dítě přímo do cesty. VIDEO

Při sledování děsivých záběrů, na kterých díky okamžité reakci řidiče kamionu jen těsně jedno z dětí unikne smrti, vstávají vlasy na hlavě. Dítě mělo štěstí, že ohromný kolos zvládl včas zastavit. Řidič v protijedoucím voze zveřejnil video, aby varoval další lidi před nebezpečím číhajícím u frekventovaných silnic.

Ze záběrů skutečně mrazí. Skupinka dětí na nich vystupuje v norské obci Høyanger z autobusu, některé z nich se chystají přejít silnici, přebíhat ale začnou za autobusem, o provozu v protisměru tak nemohou mít sebemenší tušení.

Když jedno z dětí vyběhne do druhého pruhu, zmocní se ho panika, zatímco se na něj řítí rychle rozjetý kolos. Řidič díky upozornění druhého kamioňáka a rychlým reflexům v poslední chvíli dupne na brzdy.

DOPORUČUJEME: Působivé video - podívejte se, jak vypadá řízení kamionu očima jejich řidičů

"Viděl jsem, co se bude dít, ale bylo málo, co jsem mohl udělat," uvedl pro NRK Tor Bjørn Kyrkjebø, který stál v kamionu za autobusem. "Viděl jsem přes střechu autobusu, jak se rychle blíží kamion. Začal jsem blikat a troubit, abych upozornil dopravu i mladé lidi," doplnil Kyrkjebø.

Dítě se v poslední chvíli rozběhne správným směrem od kamionu, ten zatím zprudka brzdí, celá kabina se při tom nahne a rozkymácí. Dítě mělo ohromné štěstí, jen těsně to řidič ubrzdí.

Související obsah


DOPORUČUJEME: Podívejte se na největší rozdíly mezi řízením kamionu a osobního auta

Kyrkjebø zveřejnil záběry, aby varoval další před nebezpečím, které může číhat u frekventovaných silnic.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz