Tísňová linka

Na tísňové lince stihla říct adresu. Ženu z Plzeňska našli od krve!

Na tísňové lince stihla říct adresu. Ženu z Plzeňska našli od krve!
Zdroj: Profimedia

Policisté, hasiči i záchranáři v pátek spěchali do Štěňovic na Plzeňsku kvůli velmi podivnému telefonátu na tísňovou linku. Číslo 112 vytočila žena, která ale stihla říct jen svou adresu. Pak se najednou odmlčela.

V pátek zazvonil telefon na operačním středisku Plzeňského kraje telefon tísňové linky 112. "Jediné, co se z něj ozvalo, bylo 'Akátová a číslo popisné'. Následovalo hrobové ticho," vysvětlila bližší okolnosti telefonátu mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Operátoři vystopovali telefonát až do Štěňovic na Plzeňsku. Nevěděli, co se na místě děje. Okamžite tam ale vyslali záchranáře, policisty i hasiče.

"Hasiči v rodinném domě nalezli ženu v kolapsovém stavu vinou ztráty velkého množství krve. Poskytli jí první pomoc na základě pokynů od tísňové linky 155 včetně zaškrcení rány na noze a pečovali o ni, dokud se na místo události nedostavila ZZS. Záchranáři si paní převzali do své péče a odvezli ji do nemocnice," sdělila Jakoubková.

Související obsah

Co se na místě přesně stalo není jasné. Mluvčí ale upozornila, že u tohoto případu se potvrdilo jedno velmi důležité pravidlo, které je při volání na tísňovou linku stěžejní. "Nejdůležitější informace, která musí zaznít jako první, je oznámení místa události. Další podrobnosti o tom, co se na místě děje, jsou sice také podstatné, ale druhořadé," řekla.

 

Video: Pražská záchranná služba už pomáhá 160 let, podívejte se na jejich práci

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz