Domácí

Michal David následuje skupinu Kabát a vrací Stříbrného slavíka

Michal David následuje skupinu Kabát a vrací Stříbrného slavíka
Zdroj: Profimedia

Svého Stříbrného slavíka se rozhodl vrátit i zpěvák Michal David. Následoval tak kapelu Kabát, která to udělala jako první. Zpěvákům se nelíbí vyřazení hlasů pro kapelu Ortel a zpěváka Tomáše Ortela. David se proto svou cenu rozhodl organizátorům vrátit a přijmout místo ní Bronzového slavíka, aby nezklamal hlasující fanoušky.

O vrácení ceny informoval Michal David deník Blesk. "Právě jsem obdržel zprávu, že Tomáši Ortelovi přišlo 31 086 hlasů. Jedu proto vrátit Stříbrného slavíka na agenturu Musica Bohemica. Bohužel tento incident uvrhl na anketu Český slavík pochybnost a poškodilo to anketu jako takovou," napsal Blesku.

Zpěvák se rozhodl přijmout Bronzového slavíka. Bál se, že kdyby cenu odmítl úplně, zklame tím fanoušky, kteří mu poslali hlas.

Organizátoři si vysloužili kritiku tím, že vyřadili hlasy pro kapelu Ortel a jejího frontmana. Agentura Musica Bohemica uvedla, že fanoušci Ortelu porušili pravidla ankety a rozsáhle šířili status facebookového profilu Tomáš Ortel Českým slavíkem 2017.

"Vyzývá se v něm k zapojení do organizované akce, aby se konkrétní subjekt stal Zlatým slavíkem. Tedy nikoli, aby lidé posílali hlasy podle svého skutečného názoru, ale aby se zapojili do akce za určitým cílem a získávali pro něj další osoby a fankluby," uvedli organizátoři v oficiálním prohlášení.

Související obsah

Agentura proto započítala skupině Ortel a Tomáši Ortelovi hlasy z loňského roku. To vyvolalo bouřlivé reakce u fanoušků. Ke kritice se přidala i kapela Kabát, která svého Slavíka vrátila s tím, že jej přijme zpátky, pokud agentura prokáže, že Kabát získal víc hlasů než Ortel.

I přes následné potíže zůstává letošní ročník nejsledovanějším pořadem večera. Předávání cen sledovalo 1,406 milionu diváků.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Kritický ZDRAVOTNÍ STAV Karla Gotta: Po Slavících to s ním vypadá vážně!

TRAPAS: Michal David si udělal z ostudy kabát! Kolegové se mu smáli

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Píše se na Deník.cz