Prezidentské volby 2018

Do volby prezidenta zbývá měsíc. Víme, kolik mají kandidáti na účtu!

Zbývá necelý měsíc do prezidentských voleb a kandidáti dělají vše proto, aby získali voliče na svou stranu. Jejich kampaně ale něco stojí, největší podporu mezi lidmi má zatím bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. Oproti tomu Miloš Zeman je králem haléřů. (Stavy účtů v článku jsou uvedeny k 15. prosinci.)

Kandidáta na prezidenta Jiřího Drahoše podporují lidé nejen ústně, ale i finančně. Na volební aktivity vybral od sponzorů a lidí desítky milionů korun. A peníze neváhá investovat. Jen za poslední týden jeho výdaje dosahují téměř čtyř milionů korun! Spoléhá hlavně na propagaci. Jedné z reklamních agentur poslal za jediný den téměř dva miliony korun! V současné době má na účtu 10,6 milionu korun.
 

TRANSPARENTNÍ ÚČET JIŘÍHO DRAHOŠE NAJDETE ZDE.


Současná hlava státu - Miloš Zeman - už dříve prohlašovala, že žádnou kampaň nepovede. A tomu odpovídá i stav jeho účtu. Hlava státu neměla ještě žádné výdaje a to i přesto, že se v ulicích objevily jeho billboardy. Sám je totiž neinicioval, i když o nich měl vědět. V současné době má na účtu 474 355 korun, většinou mu ale lidé posílají spíš haléře. Často totiž využívají spíš toho, že společně se zasláním peněz mohou i něco vzkázat. Většinou negativního.

TRANSPARENTNÍ ÚČET MILOŠE ZEMANA NAJDETE ZDE.

Podobnou sumu jako současná hlava státu má na účtu i lékař Marek Hilšer (400 357 korun). Jeho výdaje jsou ale značně vyšší. Za poslední měsíc investoval do kampaně 154 767 korun. Přesto jeho příjmy převyšují, lidé mu zaslali přes 227 tisíc korun. V poslední době byla jeho nejvyšší položkou záloha za volební videoklip - a to 150 tisíc korun.
 

TRANSPARENTNÍ ÚČET MARKA HILŠERA ZDE.

Související obsah

I bývalý šéf Škody Auto Vratislav Kulhánek vráží hlavně do propagace, spoléhá přitom i na internet. Platí si zviditelnění na Googlu i Facebooku - za jediný den kvůli tomu investoval přes 60 tisíc korun. Většinu jeho výdajů ale spolknou blíže nespecifikované "přípravné práce". Jeho bankovní výpis za poslední měsíc září hlavně červenými položkami (výdaji), i tak je ale za posledních 30 dní 147 tisíc korun v plusu. Celkově mu na účtu zbývá 306 tisíc korun.

TRANSPARENTNÍ ÚČET VRATISLAVA KULHÁNKA ZDE.

Oproti tomu hudebník Petr Hannig finanční dary odmítá a to i přesto, že na účtu mu zbývá 3100 korun. Podobně jako u Miloše Zemana jeho výpis plní hlavně halíře, i ty však Hannig vrací.

TRANSPARENTNÍ ÚČET PETRA HANNIGA ZDE.

Další kandidát Michal Horáček už má na účtu "jen" 1,37 milionu. Tento měsíc měl vysoké výdaje - do kampaně investoval přes 12 milionů korun. Stojí si ale za tím, že peníze si na účet bude posílat sám. Od září do sebe vrazil téměř 20 milionů korun.
 

TRANSPARENTNÍ ÚČET MICHALA HORÁČKA ZDE.

Související obsah

A zhruba stejná částka (1,31 milionu) leží na účtu Pavla Fischera. Investoval přes tři miliony korun, začátkem prosince zaslal 4500 korun jako dar v rámci kampaně pro Domov seniorů.
 

TRANSPARENTNÍ ÚČET PAVLA FISCHERA ZDE.

Finance na účtu Jiřího Hynka pomalu mizí. Zbývá mu 221 511 korun. Nejvyšší částku za poslední tři měsíce vložil do vytvoření webových stránek Hynek2018.cz - a to 107 tisíc korun.
 

TRANSPARENTNÍ ÚČET JIŘÍHO HYNKA ZDE.

Oproti tomu Mirek Topolánek se pyšní ještě téměř čtyřmi miliony korun. V poslední době vložil 475 772 korun do položky "Projekt - Prezidentská kampaň - 1. část", takže se dá očekávat, že výdaje ještě tento kandidát mít bude.

TRANSPARENTNÍ ÚČET MIRKA TOPOLÁNKA ZDE.
 

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz