Zdraví

Epidemie chřipky se blíží. Přehled míst, kde vás ošetří i o víkendu

Epidemie chřipky se blíží. Přehled míst, kde vás ošetří i o víkendu
Zdroj: Thinkstockphotos

Lékařské pohotovosti se připravují na chřipkovou epidemii. Ta si nevybírá a často pacienta sklátí i o víkendu, kdy mají obvodní lékaři zavřeno. Jedinou šancí jsou proto pohotovosti.

A nejde samozřejmě jen o chřipku nebo nachlazení. Začátek roku a studené počasí "přejí" i různým pádům - ať už na lyžích nebo v ulicích, kdy chodníky a silnice pokryje sníh a náledí. I tehdy se hodí rychlá pomoc bez čekání.

Na pohotovostech se v příštích dnech nejspíš dveře netrhnou. otevřené jsou v každém větším okresním městě. Nejméně jich je v řídce osídlených krajích, tedy například na Vysočině a v Karlovarském kraji. Naopak hustá síť je v kraji Plzeňském. 


Lékařské pohotovosti po jednotlivých krajích najdete v galerii:Ale pokud vás rozbolí třeba zub, budete muset vydržet. V některých krajích je zubních pohotovostí akutní nedostatek nebo fungují třeba jen v sobotu dopoledne. Takže když vás zub rozbolí v neděli nebo v sobotu večer, zpravidla musíte bolest krotit jen léky a počkat do pondělka.

pez, Klára Pospíšilová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz