Dieta

Zbavte se rychle vánočních kil. Z jídelníčku stačí vyřadit jedinou věc

Zbavte se rychle vánočních kil. Z jídelníčku stačí vyřadit jedinou věc
Zdroj: Thinkstockphotos

Jen málokdo během Vánoc odolá horám cukroví, chlebíčků a smažených řízků. Brzy se ale mohou dostavit výčitky svědomí, a to když se v novém roce snažíme nasoukat do kalhot, které nám ještě před svátky padly. Poradíme vám, jak se nechtěných kil rychle zbavit!

Shodit pár kilo je nejčastějším novoročním předsevzetím. Drastických, ale i méně drsných diet existují desítky. Zhubnout se dá za týden i několik kilo, zdravější je ale hubnout pomaleji a postupně. O účincích jednotlivých diet se vede mnoho sporů, teď ale vědci odhalili, která věc prokazatelně vede k obezitě.

Podle odborníků z bostonské komise pro veřejné zdraví (Boston Public Health Commision) stačí ze svého jídelníčku vyřadit slazené nápoje a kila půjdou dolů jako po másle. Píše o tom britský web Express.

NÁVOD NA 10 NEJÚČINNĚJŠÍCH DIET NAJDETE TADY

Prokázali, že nápoje, ve kterých je obsažen cukr, mají mnoho negativních účinků na naše zdraví. Podle vědců pití velkého množství slazených nápojů zvyšuje riziko přírůstku hmotnosti, rozvoj cukrovky typu 2, srdečních chorob a dny.

Související obsah

Obzvlášť ohroženou skupinou jsou děti. S každým sladkým nápojem, který za den vypijí, se riziko, že budou obézní, rapidně zvyšuje. "Pití půllitrové lahve slazeného nápoje denně může vést k nárůstu váhy až o 11 kilo za rok," vysvětlují vědci. Prokazatelný úbytek váhy byl prokázán u 93 % lidí, kteří slazené nápoje ze svého jídelníčku vyřadili.

"Vysoký obsah cukru znamená, že nápoj má také více kalorií, což může přispívat k nadváze. Omezení těchto nápojů znamená, že můžete snížit počet kalorií, aniž byste vynechali některé živiny," dodávají. Slazené nápoje radí nahradit vodou nebo jablečným octem, který je skvělým pomocníkem při boji s kily.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

PŘEKVAPIVÝ OBJEV: Vědci zjistili, která potravina vám pomůže rychle zhubnout. Všichni ji máme v kuchyni!

DRSNÁ PROMĚNA: Vážila skoro 300 kilo. Pak se rozhodla zhubnout a dnes je z ní neuvěřitelná kráska!

Nosí se ploché bříško: Jak si ho pořídit do dvou dnů?

Motivující příběh Nely, který vás nakopne k hubnutí! Jak zhubla 14 kg?

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Dieta

Důležité Události

Píše se na Deník.cz