Hradec Králové

Taxislužbě shořelo třetí auto! Tady už jde o život, tvrdí majitel

V pořadí už třetí auto ráno pravděpodobně někdo zapálil jedné taxislužbě v Hradci Králové. Plameny ho úplně zničily a navíc přeskočily i na jiný vůz. Podle vyšetřovatelů se škody vyšplhají na statisíce korun.

Pokud je tohle opravdu dílo žháře, pak jeho odhodlání nemá konkurenci. Pořár se stal na nejrušenějším místě ve městě, pod okny stovek lidí. Taxikář večer odvezl posledního klienta a šel spát. Ráno chtěl začít nanovo, ale s tímhle autem dojezdil. "Se obávám, že tady už jde skutečně o život," řekl Jiří Kostlán, jednatel společnosti.

Plameny zničily motor i interiér vozu a za pár minut "olizovaly" už i auto seniorky, pro kterou nejspíš bude nákup dalšího vozu problém. "Vyšetřovatel odhadl škodu asi na 300 tisíc korun," řekla Martina Götzová, mluvčí hasičů Královéhradeckého kraje.

Související obsah

"Jedna z vyšetřovacích verzí je i ta, že někdo požár založil úmyslně," řekl Ondřej Moravčík, mluvčí Policie ČR Královéhradeckého kraje. Provozovatel taxislužby tvrdí, že tohle už náhoda nebude. V tuto chvíli došlo ke shoření třetího vozu pro Hradeckou pobočku.

Oheň totiž zničil v létě dva vozy v Pardubicích přesně ve chvíli, kdy si firma objednala nové polepy. Může jít o mstu nebo o konkurenční boj. Na místo byl povolán také pes pro vyhledávání akcelerantů hoření. Policie vypověděla, že kriminalistický technik na místě zajistil řadu stop. Jaké to jsou, ale vyšetřovatelé říci nechtějí.

V současnosti probíhají prověrky v nejbližším okolí místa činu. Plameny z vozu vyšlehly ráno okolo šesté hodiny. Většina lidí spala, přesto by se možná našel někdo, kdo byl vzhůru a mohl by tak policii s vyšetřováním pomoci.

Petr Brzek/ ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz