Prezidentské volby 2018

"Měl jsi chcípnout!" píší Jandovi za Drahoše. Schytal to i Hůlka

"Měl jsi chcípnout!" píší Jandovi za Drahoše. Schytal to i Hůlka
Zdroj: TN.cz / Profimedia

Oba kandidáty před druhým kolem volby podpořila řada osobností. Teď kvůli tomu čelí vulgárním útokům nejen na sociálních sítích. Petru Jandovi přišel dopis, ve kterém mu autor vzkázal, že měl zemřít on a ne jeho syn, který podlehl rakovině. Ondřeje Brzobohatého na facebooku označují za "komediantskou lůzu".

Herec a hudebník Ondřej Brzobohatý podpořil před druhým kolem prezidentské volby Jiřího Drahoše. Teď to na facebooku schytal on i jeho manželka Taťána Kuchařová, která také Jiřího Drahoše veřejně podpořila.

"Vy, celá rodina, jste ostudou PANA Brzobohatého!" objevilo se v komentářích pod příspěvkem, ve kterém Brzobohatý přál Zemanovi k svátku, aby měl se zdravím co nejméně starostí a důstojné stárnutí "nejlépe v klidu, bez státnických vyčerpávajících povinností, v kruhu rodiny a svých blízkých, které máte jistě tak rád".

"Ubohá komediantská lůza, jako herce jsem je uznával a rád se na jejich seriály díval. Ale s*át se do politiky a ovlivňovat a urážet, to jsem od komediantů fakt nečekal," napsal po volbách Brzobohatému další z diskutujících.

Kuchařová na facebooku napsala, že Drahoš vyzval dobrovolníky, aby po skončení kampaně zůstali dál aktivní a zapojili se do pomoci seniorům. "Mnoho z nich jeho výzvu vyslyšelo a již s Nadací Krása pomoci spolupracuje. Takhle má působit prezident – spojovat," uvedla modelka.

"Pipina. Už tu vše bylo, tak teď přes seniory. Hurá, to snad zabere. Jdi do háje!" napsala Kuchařové jedna z žen. "Vy si raději skočte na další plastiku," vzkázala Kuchařové další.

 

Související obsah

Drsné dopisy dostal také frontman kapely Olympic Petr Janda. "Napsali mi, že jsem měl raději chcípnout já, než můj syn," svěřil se Janda deníku Aha. Jeho syn zemřel na rakovinu. Janda připustil, že by asi bylo jednoduší, kdyby mlčel, ale má ve zvyku říkat své názory nahlas.

Na koncertech pro Jiřího Drahoše vystoupila i jeho dcera Marta Jandová. Diskutující jí vyčetli, že místo na koncertě pro Drahoše měla vystoupit na koncertě pro nemocné děti. "Pokud bych měla dar jako Vy, využila bych ho na podporu potřebným lidem. Dětem, lidem, kteří nemají rodinu. Ti by Vám to vrátili mnohem víc," vzkázali zpěvačce.

Aby se Jiří Drahoš a jeho podporovatelé nenechali případným špatným výsledkem strhnout k nenávisti, vyzval krátce před uzavřením volebních místností herec Martin Dejdar. Ten Drahoše podpořil před druhým kolem.

Smířlivých komentářů se ale Dejdar nedočkal. "V jak dobře placeném filmu chce dostat hlavni roli za nějaké ty milionky? Už mu došly prachy, že děla řiťolezce, ať má co utratit v Americe?" napsala mu jedna žena. "Je neuvěřitelné, jak tento šašek a ubožák mění názory. Opravdu na blití. Ten zvolí i Hurvínka," připomíná mu další, že před 1. kolem podporoval Mirka Topolánka.

 

Související obsah

Přestože poslední příspěvek na facebookovém profilu s jeho jménem je z 27. března 2016, objevily se tam poté, co Zdeněk Svěrák podpořil Jiřího Drahoše, vulgární útoky. "Jsi kok*t," vzkázal mu jeden z odpůrců Jiřího Drahoše.

Schytali to ale i umělci, kteří podpořili Miloše Zemana. Za "odpad české kinematografie" označil jeden z diskutujících Zdeňka Trošku. U Daniela Hůlky, který po obou Zemanových vítězstvích zpíval na pódiu státní hymnu, vyjádřil další přispěvatel přání, aby Hůlka už nikdy nedostal příležitost hymnu veřejně zpívat.
 

Jakých bude dalších pět let Miloše Zemana na Hradě? Toto si myslí politolog:

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz