Domácí

Poslanci mají k dispozici luxusní areál, nahlédněte dovnitř

Podívejte se na naprosto výjimečné záběry. Kamery televize Nova se totiž vůbec poprvé dostaly do přísně uzavřeného areálu Poslanecké sněmovny v Lipnici nad Sázavou. Poslanci tam mají možnost pořádat různá výjezdní zasedání, nebo tam třeba trávit levnou dovolenou.

Dosud to tam znali jen vyvolení. Nyní se můžete podívat, jak to v jinak pečlivě střeženém poslaneckém relaxačním zařízení vypadá. Nové plně vybavené pokoje, v každém koupelna s toaletou nebo televize. K dispozici sauna nebo venkovní bazén i s terasou pro grilování. Tohle vše nabízí poslancům areál v Lipnici nad Sázavou.

Součástí vybavení areálu je i tenisový kurt. Není se tak co divit, že poslanci čas od času pořádají zasedání výborů mimo Prahu a mimo jiné také v Lipnici. "Je to tady volnější a vzdušnější a těch nápadů mi přijde lepší," vysvětlil předseda Pirátů Ivan Bartoš.

"Jsme rádi, že to zařízení je vytěžovanější, než kdysi bývalo," uvedl Jiří Dolejš z KSČM. Poslanci se tam scházejí jednou až dvakrát do měsíce. Nebo tam mohou trávit volno či dovolené. Sice si nocleh i stravování částečně hradí sami, ceny jsou ale zhruba poloviční oproti podobným zařízením v okolí.

Související obsah

"Cena se pohybuje za noc za lůžko kolem 500 korun," doplnil Bartoš. Ceník je lidovější než jinde, 10 stupňové pivo si tu dáte za dvacet korun, kafe za 15 korun.

Sněmovnu potažmo stát celoroční provoz tohoto 40 lůžkového luxusního areálu vyjde na milióny korun. "Ten objekt stojí ročně 4 miliony, jeho správa zaměstnává 7 lidí," uvedl Bartoš.
 

David Pik/klma, tn.cz / TV Nova

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz