Nahlášení

Student nahlásil bombu. Chtěl zkusit, zda ho policisté najdou!

Student nahlásil bombu. Chtěl zkusit, zda ho policisté najdou!
Zdroj: TN.cz

Policistům se po necelém měsíci podařilo vypátrat anonyma, který v půlce ledna oznámil uložení bomby v pražském nákupním centru Palladium. Zarážející je především motiv činu, který spustil evakuaci několika stovek zákazníků.

Devatenáctiletý středoškolák se totiž po vypátrání kriminalistům svěřil, že bombu ve velkém nákupním centru nahlásil proto, aby si vyzkoušel, zda jsou policisté dost dobří na to, aby ho dokázali vystopovat.

"Měl učinit množství rozličných úkonů technického charakteru, aby policistům znesnadnil zjištění pachatele," uvedla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.


Mladík mimojiné při nahlašování bomby pozměnil svůj hlas a také se "povrtal" v samotném telefonu, aby znesnadnil jeho identifikaci. Pojistil se i tím, že z Ostravy volal přes půl republiky právě do Prahy. Asi doufal, že policisté napříč kraji nespolupracují.


Související obsah

"Přes všechna popsaná opatření ostravští kriminalisté podezřelou osobu zjistili a po shromáždění důkazů zahájili její trestní stíhání," doplnila Holčáková.

Studentovi teď za jeho pochybné dobrodružství hrozí až pětileté vězení. Nedá se vyloučit ani to, že bude muset uhradit škodu, kterou svým "vtípkem" způsobil - obchody totiž kvůli evakuaci přišly o tržby a nasazení policistů rozhodně také nebylo zadarmo.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz