útok

Otrávený agent a jeho dcera bojují o život! Zranění jsou i záchranáři

Otrávený agent a jeho dcera bojují o život! Zranění jsou i záchranáři
Zdroj: ČTK / profimedia

Britští vyšetřovatelé stále netuší, jakou látkou byl otráven ruský dvojitý agent. Po nedělním útoku bojuje on i jeho dcera, která byla s ním, o život. Do nemocnice musela i desítka lidí, kteří dvojici pomáhali. Zřejmě jde tedy o látku, která se šíří dotykem. Případ převzal protiteroristický odbor.

Bývalý ruský agent Sergej Skripal, který zběhl k MI6, a jeho dcera Julia mohli být podle policie přepadeni na ulici v anglickém Salisbury. V bezvědomí je pak záchranáři našli v nákupním centru a v kritickém stavu převezli do nemocnice.

Britská média spekulují, že útočníci zřejmě nastříkali na Skripala toxickou látku a reakce byla tak rychlá, protože ji i vdechl. Na ohrožení dcery Julie pohlíží zatím vyšetřovatelé jako na "vedlejší škody", píše portál Daily Mail.

Druhá vyšetřovací verze podle tisku spočívá v otravě v restauraci, kterou 66letý Skripal s 33letou Julií navštívili před přesunem do nákupního centra. Útočník mohl otrávit nápoj, který si dvojice objednala.

Policie vyšetřuje případ jako pokus o atentát, který je spojen s Kremlem. Převzal ho protiteroristický odbor, který chce vyšetřit také smrt Skripalovy ženy z roku 2012 a jeho syna loni v Petrohradu. Spekuluje se, že za vraždou špiona stojí Rusko. Ani teorie, že se naopak třetí strana snaží Moskvu pošpinit, nebyla vyloučena.

Sktipal i jeho dcera stále bojují v nemocnici o život. V péči lékařů skončili dva policisté a dalších osm lidí, kteří otrávené dvojici pomáhali. Po uzavřené oblasti se teď vyšetřovatelé a technici pohybují v ochranných oblecích a maskách.

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz