Požár

Maruška zůstala uvězněná v kině. Vše hoří, sbohem, napsala vzkaz

Maruška zůstala uvězněná v kině. Vše hoří, sbohem, napsala vzkaz
Zdroj: VKontakte

Nedělní tragický požár v ruském nákupním centrum si vyžádal nejméně 64 lidských životů. Plameny uvěznily v místním kině i desítky dětí. Vyděšení školáci se ze sálu nemohli dostat, protože evakuační východy byly uzavřené. Zoufalé děti tak volaly svým rodičům. Ti jim však pomoct nemohli.

Žáci se v neděli vydali do kina společně se svým učitelem a dalšími dvěma rodiči. "Byla tam téměř celá třída, okolo 10 dětí," řekla teta jedné ze školaček. 


V sále už však žáci byli samotní. "Učitel nechal děti v kině a šel s rodiči do nákupního centra. Takže všichni dospělí přežili," řekla žena podle TheSun.

Zdrcená teta si během tragického požáru volala se svou neteří Viktorií (12), která byla uvězněná v kinosále. "Všechno hoří. Dveře jsou zablokované. Nemůžu vyjít ven, nemůžu dýchat," naříkala dívka do telefonu. Vyděšená teta jí radila, aby si sundala oblečení a zakryla si nos. Dívka ještě stačila tetě odpovědět, aby všem doma vyřídila, že je miluje.

Související obsah

Víc však už říct nestihla, poté se hovor přerušil a dívka už neodpověděla. Viktoria se stále pohřešuje, ale šance, že se z hořícího obchodního domu dostane živá, je téměř nulová. 

Likvidace trosek po požáru obchodního centra v Kemerovu 

Zprávu, kterou nikdo nechce slyšet, obdrželi i rodiče mladé Marie (13). Zoufalá dívka jim psala, že v kině hoří. Později, když jí bylo jasné, že se z budovy už nedostane, se s příbuznými prostřednictvím telefonu i rozloučila. "Vše hoří. Vypadá to, že tohle je asi moje sbohem," napsala naposledy.

K zoufalému činu se rozhodl malý Sergej. Školák během požáru vyskočil z okna ve čtvrtém patře nákupního centra. Pád přežil, ale v součanosti leží v kómatu v nemocnici a jeho stav je stále velice vážný.
 

jva, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz