Vybrždění

Řidič předjel auto a dupl na brzdu! Za pár minut to udělal znovu

Několik lidí ohrozil v úterý dopoledne u České Skalice svými nepochopitelnými manévry řidič auta. Dvakrát téměř zavinil nehodu, aby pak zběsile ujížděl ulicemi. Jeho chování natočila kamera a podle informací TV Nova je jen otázkou hodin, než si řidiče policisté pozvou k výslechu.

Vše začalo u nádrže Rozkoš. Řidič stříbrné oktávky předjížděl přes odbočovací pruh a plnou čáru. Po několika vteřinách pak naprosto nepochopitelně vybrzdil auto, které předjel. "Ta posádka byla v dost velkém ohrožení. Kdyby si nevšimli, došlo by k nárazu," popsal autor videa.

Vybržděný řidič si pak držel od agresora odstup, přesto přišel další útok. Muž vjel do odbočovacího pruhu směrem do České Skalice, pak ale udělal zběsilou myšku přímo před řidiče, který jel za ním, ten naštěstí prudce zareagoval.

"Úmyslně mu tam vjel znova, kde to bylo spíš cílené," doplnil svědek, který incident natočil. "Tento manévr bych označil jako hazardní. Naštěstí ten druhý řidič stihl včas zareagovat a vyhnout se. Z chování je vidět jasný úmysl," souhlasil s tím i policejní mluvčí Jan Čížkovský.

Související obsah

Řidič v oktávce pak pokračoval do České Skalice, jakmile ale za sebou viděl auto s kamerou, která ho natáčí, znovu sešlápl plyn a velmi nebezpečně se snažil ujet. "Bylo vidět, že jel určitě rychlostí vyšší, než byla povolená," prohlásil autor videa.

Přivolaní policisté už vybržďovače nestihli, ale záznam z kamery mají. Video v současnosti vyhodnocují a agresora čeká výslech. Jaký bude jeho postih, se rozhodně v nejbližších dnech.

Štáb TV Nova řidiče vypátral, bydlí v nejmenované vesnici nedaleko České Skalice. Okolí tak pro své manévrování dokonale zná. Doma ale nebyl, nebo alespoň neodpovídal na zvonění reportéra.

ČTĚTE TAKÉ:
Máte problémy se zrakem? Můžete být nebezpečný řidič!
Jste nebezpečná řidička? OTESTUJTE SE

Filip Pultar/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz