Předpověď

Česko zasáhne vlna veder! Pak ochlazení až o deset stupňů

V následujících dnech nás čekají další příjemné letní teploty, místy se dokonce můžeme dočkat i 28 °C. Ke konci týdne ale přes území Česka začne přecházet studená fronta, která s sebou přinese ochlazení i o deset stupňů Celsia.

Nejméně do soboty si prakticky po celé republice můžeme užívat sluníčka a teplot nad 20 °C. Má být jasno nebo skoro jasno, přes den se postupně rtuť teploměru může vyšplhat až na letních 28 °C. TN.cz to potvrdila meteoroložka Dagmar Honsová.

O víkendu ale přejde přes Česko od severu slabá studená fronta, která s sebou přinese ochlazení i o deset stupňů Celsia. "V pondělí začne přes naše území přecházet od západu další studená fronta. V dalších dnech bude do střední Evropy proudit vlhčí a chladnější vzduch od západu," upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Související obsah

Čtvrtek

Jasno, během dne přechodně až polojasno. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C a ojediněle přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, v 1000 m na horách kolem 16 °C. Slabý proměnlivý, během dne mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Pátek

Jasno nebo skoro jasno. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, v Čechách místy až 26 °C. Slabý proměnlivý vítr nebo klidno, přes den slabý jihovýchodní vítr do 4 m/s.

Sobota

Jasno až polojasno, během dne od severu přechodně až oblačno, ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C, na jihu Moravy až 27 °C. Slabý proměnlivý, postupně mírný severní, na východě jihozápadní až jižní vítr 2 až 5 m/s.

Související obsah

Neděle

Skoro jasno až polojasno, místy přechodně oblačno a zpočátku na jihozápadě ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, na severu až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C, na jihu místy až 23 °C. Slabý severní až severovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

Pondělí

Polojasno až skoro jasno, od západu postupně přibývání oblačnosti a na většině území přeháňky, místy bouřky. Na východě srážky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C. Slabý jižní vítr do 3 m/s se bude postupně měnit na mírný jihozápadní až západní 2 až 6 m/s a v bouřkách přechodně zesílí.

Úterý až čtvrtek

Oblačno až zataženo, přechodně místy i polojasno. Na většině území občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 11 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, od severozápadu postupně 13 až 17 °C.

Podívejte se na ranní předpověď počasí:

ČTĚTE TAKÉ:

Velká změna POČASÍ? Zdraví trpí! Nejvíce srdce a plíce
7 rad, jak uspat dítě v teplém počasí!

lud, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz