Janoušek

Janoušek zpět za mříže nemůže, brání mu v tom nemocný mozek

Lobbista Roman Janoušek se možná do vězení už nevrátí. Podle znaleckého posudku olomouckých lékařů pobyt za mřížemi ohrožuje jeho život - hrozí mu těžké poranění mozku. O prominutí zbytku trestu ze zdravotních důvodů teď rozhodne soud.

Osm lékařů z Fakultní nemocnice Olomouc zkoumalo Janouškovo zdraví od ledna, kdy dostali zadání od pražského městského soudu. Nyní dospěli k závěru, že jeho stav je natolik vážný, že návrat do vězeňského mundúru neumožňuje. Informaci přinesla Česká televize.

"Lze konstatovat, že klinický stav (…) a riziko těžkého poranění mozku (…) neumožňuje odsouzenému výkon trestu, aby nebyl ohrožen život a jeho zdraví," píše se v posudku.

Janoušek požádal o upuštění od zbytku trestu již koncem loňského roku. O jeho žádosti teď bude na základě znaleckého vyjádření rozhodovat soud. Mluvčí Městského soudu v Praze Markéta Puci se k obsahu posudku odmítla vyjádřit, potvrdila však, že soudce chce požádat ještě o krátký doplněk.

Roman Janoušek v roce 2012 v Praze pod vlivem alkoholu úmyslně srazil autem ženu, do jejíhož auta předtím naboural a od nehody se pokusil ujet. Původně byl obžalován z pokusu o vraždu, nakonec byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky.

 

Související obsah

V brněnské věznici, kam nastoupil v listopadu 2014, si měl odsedět celkem čtyři a půl roku. Zůstal tam ale jen 16 měsíců, od března 2016 měl trest ze zdravotních důvodů opakovaně přerušený. Loni v listopadu soud další žádost o přerušení zamítl a doporučil mu podat žádost o prominutí zbytku trestu. Janoušek od té doby zůstává na svobodě, do kdy o jeho žádosti soud rozhodne, se zatím neví.

ana, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz