Magazín Víkend

VÍKEND: Může za pylové peklo Řepka?

Žluté peklo. Žluté zlo. Žlutá pomsta. Žlutý smog. Pylová mračna se minulý týden usadila nad Českem a lidé na sociálních sítích je přirovnávali ke kde čemu.

Pylová kalamita se stala tématem týdne. Týdne ve znamení alergií, přeplněných automyček, zanesených klimatizací a neustálého omývání parapetů a venkovního sezení. Člověk snadno může nabýt pocitu, že nás zasáhla písečná bouře. Pyl trápí nejen lidi, ale i i třeba zvířata. Magazín Víkend vyrazil za veterináři pro rady, jak domácí mazlíčky teď chránit. A to není zdaleka vše. Může za to ta proklínaná řepka? Laboratorní výsledky představí Bára Divišová. 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů – Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz