Karla Šlechtová

Šlechtová fotila psa na hrobu neznámého vojína, teď se omlouvá

Vlna kritiky se snesla na ministryni obrany Karlu Šlechtovou kvůli fotografii, kterou zveřejnila na Instagramu. Svého pudla vyfotila u hrobu neznámého vojína v Národním památníku na Vítkově. Ministryně se teď za fotku omluvila.

Šlechtová svého pudla, kterému říká "Rambohafík", vyfotila u věnce, který jako ministryně obrany položila u hrobu neznámého vojína na Vítkově. "Hrdá na svojí zemi. Miluji svého psa. Můj věnec je pořád na Vítkově," napsala Šlechtová anglicky k fotce.

K tomu přidala sérii hashtagů jako #love (láska), #lovemydog (Miluji mého psa), #Prague, #Praha, #pes, #vikend, #czech, #pride (hrdost).

Na Instagramu se ale na ministryni záhy snesla vlna kritiky. "Fakt vám přijde v pořádku položit věnec padlým vojákům a pak u toho fotit svého pudla?" táže se v komentářích jeden z uživatelů.

Zdroj: Instagram

"Posadit na památník psa? Že se nestydíte, jste ostudou naší země. Čím dřív skončíte a čím méně ostudy naší zemi uděláte, tím lépe," vzkazuje Šlechtové další z uživatelů. Ministryni také upozornili, že na památník je psům vstup zakázán.

"Nemyslel jsem si, že jste tak mimo, ale jste ještě víc, než jsme doufali! Taková neúcta!" zlobí se na ministryni další uživatelé. Jiní si všímají hashtagu #Czech, v překladu tedy "český".

Ministryně se za fotku v pondělí omluvila na svém facebooku. "Fotka u věnce starého týden před oslavami výročí samozřejmě nebyla myšlena zle. V každém případě se omlouvám," napsala Šlechtová.

Související obsah

Není to první přešlap Karly Šlechtové. V březnu dala na instagram snímek z odhalování památníku legionářů u Bachmače na Ukrajině, kde českoslovenští legionáři bojovali na sklonku první světové války s německými vojáky. Fotku doplnila anglickým popiskem, v němž napsala, že jde o památník československých vojáků, kteří "bránili vesnici před Hitlerem".

Vloni v létě zase, ještě coby ministryně pro místní rozvoj, zaujala na startu Velké ceny ČR v Brně, kde ji odstrkovala hvězda Moto GP Valentino Rossi. Diváci velkou fanynku motorek Šlechtovou obviňovali, že si se závodníkem chtěla udělat selfíčko. Ministryně se bránila, že chtěla Rossimu, stejně jako ostatním závodníkům, popřát hodně štěstí.
 

Více o incidentu před závodem Moto GP v reportáži:

vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz