Domácí

Mám bolesti, těžce dýchám! Šlechtová popsala, jak se cítí s koronavirem

Bývala ministryně obrany Karla Šlechtová nakazila koronavirem. Seznam Zprávám to potvrdil předseda poslaneckého klubu Jaroslav Faltýnek (ANO). Šlechtová v úterý odpoledne také popsala, jak se nyní cítí.

"Od původních příznaků obyčejné bolesti v krku v pátek, kdy jsem šla hned na test, mám nyní již horečky, suchý kašel, bolesti kloubů a svalů, těžce se mi dýchá, malátnost. Kdo jste také nemocný, přeji všem brzké uzdravení!" napsala Šlechtová na facebook.

"Postupujeme v souladu s pokyny hygieny. Někteří z testovaných, kteří se pohybovali poblíž paní poslankyně, mají ale negativní test,“ uvedl 1. místopředseda vládního hnutí pro Seznam Zprávy v úterý ráno. Poslanci se naposled sešli na schůzi zákonodárců minulou středu.

Pozitivn test na Covid-19 mi byl z UVN potvrzen v nedli, dodruji nazenou izolaci a jsem doma. Od pvodnch pznak...

Zveejnil(a) Karla lechtov dne ter 25. srpna 2020

Aktuálně se řeší, že by se testování měli podrobit především poslanci, kteří na schůzi seděli v bezprostřední blízkosti Šlechtové. Mezi nimi jsou Adam Kalous (ANO), Milan Feranec (ANO), Věra Adámková (ANO), Eva Fialová (ANO), Monika Červíčková (ANO), Ondřej Staněk (ČSSD), Ondřej Veselý (ČSSD) nebo Roman Onderka (ČSSD).

Na vyjádření předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka, se podívejte zde:

"Museli jsme zareagovat. Několik poslanců, kteří sedí v okolí, kde seděla paní poslankyně při schůzi sněmovny, již byli informováni hygienou, že mají nařízenou karanténu,“ dodal pro Seznam Zprávy mluvčí dolní komory Roman Žamboch.

Související obsah

Do karantény muselo jít v červnu také zhruba 50 politiků a uředníků pražského magistrátu, jelikož člen pražské rady Petr Hlubuček (STAN) byl pozitivně testován na koronavirus. 

Související obsah

Šlechtová pracovala od října 2014 do prosince 2017 jako ministryně pro místní rozvoj ČR v Sobotkově vládě, od prosince 2017 do června 2018 poté jako ministryně obrany ČR v první Babišově vládě. Funkci nakonec opustila po neshodách ve vládě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz