Karla Šlechtová

Babišovy noviny na mě pořádají hon, hájí se kritizovaná Šlechtová

Ministryně Karla Šlechtová má opět problém. V době, kdy vedla ministerstvo pro místní rozvoj, využívala při cestách do zahraničí VIP salónek na ruzyňském letišti. Státní kasu to přišlo na více než 300 tisíc korun.

Využívání luxusního salónku, kde je k dispozici i all inclusive občerstvení a odvoz limuzínou až k letadlu, je v příkrém rozporu s hesly hnutí ANO, které se dlouhodobě staví proti politickému papalášství a mluví o zefektivnění fungování státu, připomínají středeční Lidové noviny.

Deník zjistil, že Šlechtová ještě jako šéfka ministerstva pro místní rozvoj využila VIP salónek na pražském letišti mezi lety 2014 až 2017 celkem šestadvacetkrát, což státní rozpočet zatížilo 310 tisíci korun.

"Lidové noviny na mě totiž pořádají hon. Jestli jste si všimli, já jsem na úvodních stranách za poslední týdny celkem hodně. Je mi to trochu líto, ty noviny přeci jenom patří do svěřeneckého fondu pana předsedy vlády, za kterého já jsem kandidovala a v parlamentních volbách samozřejmě uvidíme, kam to bude působit," zveřejnila Šlechtová před novináři v Senátu, kam přišla vysvětlovat okolnosti ohledně kauzy Novičok.

Její předchůdci přitom buď salónku využili zcela výjimečně, či vůbec. Vynaložená částka přitom ukazuje, že Šlechtová si často luxusu neužívala sama a na VIP odbavení brala i doprovod. VIP odbavení totiž stojí 4400 korun za pasažéra.

Související obsah

Současná ministryně obrany ovšem využívání nadstandardních služeb hájí - prý tak ušetřila cenný čas a byla ve větším bezpečí než při klasickém odbavení.

"Já v té částce, která je tam uvedena, tak bylo dohromady asi 65 letů, se mnou tam nelítala například jen jedna osoba, ale zhruba třeba šest osob a samozřejmě, když se to rozpočítá, ta cena byla kolem tří až čtyř tisíc na jednu osobu za tři a čtvrt roku působení mě na ministerstvu pro místní rozvoj," vysvětlovala Šlechtová.

"Já jsem nikdy salónek nepoužil, protože to považuji za plýtvání peněz a pokud je to pravda, tak samozřejmě to není dobře.My musíme jít příkladem a nemáme plýtvat penězi daňových poplatníků. Pokud to tak je, tak to není dobře. Já celkově ty různé akce VIP nemám rád, já si myslím, že máme zůstávat při zemi a myslet na to, že nás platí daňoví poplatníci a každá koruna je důležitá," reagoval na celou situaci premiér v demisi Andrej Babiš.

Pro Šlechtovou je to v poslední době už několikátý problém - naposledy se omlouvala za to, že svého psa fotila na hrobě neznámého vojína.

Šlechtová fotila psa na hrobu neznámého vojína:

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz