Obezita

Ať obézní chodí do práce později, navrhují vládní poradci v Británii

Ať obézní chodí do práce později, navrhují vládní poradci v Británii
Zdroj: Profimedia

Obézní lidé by měli být chráněni v rámci antidiskriminačních zákonů, tvrdí britský vládní poradce, který má na starosti zaměstnávání handicapovaných osob. Pro obézní lidi žádá pozdější příchody do práce, aby se vyhnuli dopravní špičce, větší židle nebo dokonce možnost pracovat z domova.

Změny, které by měly obézním lidem usnadnit hledání práce, navrhne britský vládní poradce na Evropské kongresu o obezitě ve Vídni. Obézním by se podle návrhu profesora Stephena Bevana dostalo podobné ochrany, jako jinak postiženým lidem. Mohli by tak třeba zažalovat svého nadřízeného, který by si z nich kvůli nadváze dělal legraci.

"Musíme koordinovat naše snahy, aby lidé, kteří chtějí pracovat, pracovat mohli. Může to být třeba pracovní doba. Aby lidé měli trochu pochopení, že někdo přijde až na desátou ráno, protože má problémy s dopravou nebo úzkost z dopravních prostředků," citoval list Daily Mirror Bevana.

Jedním z navrhovaných opatření je právě posunutí pracovní doby pro obézní zaměstnance, aby se při cestě do práce vyhnuli ranní špičce. Bevan a jeho tým také navrhují, aby obézní lidé měli nárok na větší židle nebo mohli práci rovnou vykonávat z domova.

Bevan varuje, že obezita je na rozdíl od jiných postižení stavem, u nějž veřejnost považuje za přípustné, aby si z těch, který jim trpí, dělala legraci. Lékaři považují obézní lidi za příliš líné a postrádající vůli.

Související obsah

Plán má ale i své kritiky: "Je to směšný nápad, který, pokud by byl zavedený, jen zvedne odpor vůči obézním lidem," kritizuje návrh odborník na ekonomiku životního stylu z Institutu pro ekonomické záležitosti Christopher Snowdon.

"Být tlustý není postižení a většina lidí stejně jezdí do práce autem, takže je těžké pochopit, proč by obézní lidé měli mít hodinu navíc na to, aby dorazili. A pokud by se obézním dostalo extra privilegií, neměli by je dostat také kuřáci, alkoholici a gambleři? Kde to skončí?" zlobí se Snowdon.

vbo, TN.cz

K tématu Obezita

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz