Domácí

Zeman vyrazil na dovolenou, dojde na plavbu v legendárním člunu?

Prezident Miloš Zeman začal svou letní dovolenou. Jako každý rok vyrazil na chalupu v Novém Veselí na Žďársku. Bude prý odpočívat, číst knihy a pokud vyjde počasí, chtěl by provětrat i svůj nafukovací člun.

Včera jmenoval vládu Andreje Babiše, pak byl na Moravě hostem na svatbě hradního protokoláře Vladimíra Kruliše a ještě večer Miloš Zeman dorazil na svou chalupu v Novém Veselí. Od té doby celé okolí hlídají ostří hoši z prezidentské ochranky.

"Já jsem ráda, když tady byl v zimě tak jsme ho viděli a zdravili se s ním a na rybníku jsme ho viděli, takže já jsem ráda, že je tady u nás," reagovala jedna z místních obyvatelek.

Ve čtvrtek prezident zůstal na chalupě. Pro oběd si poslal. První dny, jak to každoročně bývá, bude nejspíš prezident hlavně odpočívat a číst. Pokud počasí dovolí, což zatím ale moc nevypadá, chtěl by prezident podle našich informací znovu vyjet na člunu na novoveselský rybník.

Ostatně jeho plavba na jachtě, jak říká svému legendárnímu žlutému plavidlu, bývají každoroční prezidentovou kratochvílí. Není vyloučeno, že vyrazí i na nějaký výlet po okolí.

Přitom se dlouho nevědělo, zda prezident na chalupu pojede, dokonce zrušil svoji každoroční návštěvu Kraje Vysočina, která vždy jeho dovolené předcházela. Podle našich informací by měl v Novém Veselí zůstat nejméně do neděle. Není, ale vyloučeno, že si dovolenou prodlouží až do příštího týdne.
 

David Pik/klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz