Hacker

Mladý hacker měl vydírat Babiše. Ukradl mu fotky manželky i dětí!

Dvacetiletý mladík z Ostravy měl podle obžaloby vydírat premiéra Andreje Babiše. Zároveň se měl účastnit i hackerských útoků na vládní a další webové stránky. Případem se bude zabývat Okresní soud v Ostravě, mladíkovi hrozí až 4 roky vězení.

Zrušit některé části zákona o hazardních hrách a také zákon o elektronické evidenci tržeb. To bylo cílem útoků, na kterých se mladý hacker podílel. Pátrání po něm přivedlo Národní centrálu proti organizovanému zločinu až do Ostravy.

Teprve dvacetiletý mladík se k útokům na webové stránky Státní správy i stránky skupiny Agrofert, spojované s premiérem Babišem, doznal. Podrobnosti o chystaných kybernetických akcích se objevovaly na stránkách skupiny hackerů Anonymous.

Hacker se navíc přiznal i k tomu, že na profil Andreje Babiše na sociální síti vyvěsil vzkaz v angličtině, ve kterém vyhrožoval zveřejněním informací o jeho dceři. Podobný vzkaz přidali i Anonymous.

Související obsah

Autoři příspěvků vyhrožovali, že pokud zákony nezruší, zveřejní jeho mailovou korespondeci a také fotky premiérovy manželky a dětí. Ty měly být údajně získány z jeho mobilu.

Datum hlavního líčení zatím stanovené není. Mladík čelí žalobě hned z několika trestných činů, a to vydírání, neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosičům informací, dále z opatření a přechovávání přístupového zařízení a hesla k počítačovému systému. Za to si může odsedět čtyři roky.

mom/Lucie Cochlarová, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz