časová kapsle

Sestry vykopaly tajnou schránku a rozplakaly se. Našly cenný poklad

Přestože Isaiah zemřel už před 42 lety, dokázal udělat obrovskou radost svým dětem. V časové kapsli, kterou teď po 50 letech vykopaly, nechal dojemný dopis.

Časové schránky jsou populární po celém světě. Za desítky let se z obyčejných věcí předků stanou poklady, které mají i jinou cenu než jen nostalgický význam. Ve Spojených státech amerických se takové schránky otvírají tradičně na Den nezávislosti.

Nejinak tomu bylo i letos 4. července v městečku Madison v Severní Karolíně. Zatímco někteří lidé našli v kapslích vykopaných ze země staré časopisy, peníze nebo knížky, sestry Martinovy objevily něco daleko vzácnějšího, píše portál tvnoviny.sk.

V časové schránce, kterou v roce 1968 uschoval jejich otec, nalezly dopis s nevyčíslitelnou hodnotou. "Našly jsme dopis, který tatínek adresoval svým dětem," prozradily Stephanie a Winifred. Jejich otec zemřel před 42 lety.

Související obsah

"Od vašeho otce, který vás velmi miluje. Buďte dobří a slušní občané. Všechny vás miluji, Isaiah E. Martin Jr," stálo v dopise, který byl adresován Stephanie, Winifred i jejich bratrovi Stephonovi - ten o schránce jako jediný věděl.

Zatím má vzkaz místní úřad, který ho spolu s dalšími nalezenými věcmi vystavuje, poté je doručí rodinám. V prosinci chtějí místní pokračovat v tradici a znovu vloží do země časovou schránku na dalších 50 let.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz