Požár

Hořící dům na Jihlavsku byl plný střeliva. Při požáru explodovalo

Hořící dům na Jihlavsku byl plný střeliva. Při požáru explodovalo
Zdroj: HZS Kraje Vysočina

Požár rodinného domu s garáží hasili v úterý ráno hasiči v Bílém Kameni. Po příjezdu se dozvěděli, že je v domě střelivo a zbraně.

Rodinný dům v Bílém Kameni na Jihlavsku začal hořet po půl čtvrté ráno. Obratem k němu vyjely jednotky jak profesionálních, tak dobrovolných hasičů z Jihlavy, Větrného Jeníkova a Bílého Kamene.


Požárem byly po příjezdu hasičů zasaženy dvě třetiny rodinného domu s přilehlou garáží. Hasiči se následně od majitele dozvěděli, že jsou v domě dvě propan-butanové láhve, svařovací acetylénová technika a také zbraně a střelivo.


Hasiči zahájili intenzivní hašení v dýchací technice a použili pěnu pro snížení intenzity hoření. Požár zastavili před další místností se střelivem. "Za pomocí termokamery pak hasiči vyhledávali skrytá ohniska požáru a hledali umístění acetylénové soupravy v garáži," popsal mluvčí krajských hasičů Jan Horský.

 


Na nalezené svařovací soupravě naměřili teplotu 60 °C a zahájili ochlazování lahve."V domu pak nalezli hasiči trezor se zbraněmi a střelivem, které uvnitř v průběhu požáru explodovalo a shořelo," sdělil Horský.


Škoda na majetku je vyčíslena na pět milionů korun. Podle policejní mluvčí Jany Kroutilové vlastnil majitel zbraně legálně. "Policisté provádějí v současné době další šetření," dodala.

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dánsko za víkend zaznamenalo víc omikronu, než celá EU

Dánský institut veřejného zdraví zaznamenal “znepokojivý“ nárůst potvrzených případů nové mutace koronaviru omikron. Podle agentury AFP dánské úřady v neděli registrovaly už 183 případů, což je proti pátku trojnásobný počet, přičemž Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) již dříve hlásilo 182 případů varianty omikron pro celou Evropskou unii včetně Norsko a Islandu.

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz