Jahody

Jahody jsou stále na prodej, někde fungují i samosběry! PŘEHLED

Jahody jsou stále na prodej, někde fungují i samosběry! PŘEHLED
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Ačkoli hlavní sezóna jahod skončila už před začátkem prázdnin, stále jsou místa, kde můžete sladké a čerstvé kousky ovoce sehnat. Někde dokonce ještě i v srpnu narazíte na samosběry, spíše se ale setkáte se stánkovým prodejem.

Pokud patříte mezi milovníky jahod, nemusíte zoufat, že samosběry už na většině míst skončily. Stále totiž existují farmáři, kteří i v srpnu čerstvé ovoce nabízejí. Aktuálně jsou v nabídce hlavně stáleplodící odrůdy.

Na ty každoročně láká zákazníky třeba jahodárna Dobré Pole u Kouřimi. Na letošní termíny sběru a ceny se informujte na stránkách firmy, najdete je zde.

Čerstvé jahody si stále můžete koupit od rodinné farmy ze Svádova, jejíž stánek najdete aktuálně na Mírovém náměstí v Ústí nad Labem. Jahody koupíte za 99 korun za kilogram. Více informace najdete zde.

Máte i vy oblíbené prodejní místo jahod, které byste ostatním doporučili? Své tipy posílejte na zpravy@nova.cz. Děkujeme!

Související obsah

Samosběrů by se už v polovině srpna mohli dočkat milovníci lhoteckých jahod na Královéhradecku. Blíží se totiž čas další sklizně ve fóliovnících. Jahody se budou opět prodávat i na vrátnici Agrodružstva ve Lhotě pod Libočany. Firma se chlubí minimálním používáním chemických postřiků. Ceny se v minulosti pohybovaly kolem 40 korun za kilogram.

V Jahodárně Vraňany na Mělnicku sice skončily samosběry, ale i tak si zájemci mohou přijet pro vaničku čerstvých jahod. Cena se aktuálně pohybuje 50 korun za půl kilogramu a 90 - 120 korun za jeden kilogram (podle odrůdy). Více informací zde.

Protože hlavní sezóna jahod skončila, spíše než na samosběry narazíte na stánkový prodej. Obchodníci se obvykle vyskytují u větších obchodních center nebo třeba u silnic.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Píše se na Deník.cz