Nové záběry! Pád italského mostu zachytily kamery. VIDEO

Tragédii v Janově, kde se před týdnem zřítil dálniční most, zachytily bezpečnostní kamery. Na nich je vidět několik šťastlivců, kteří se doslova podruhé narodili, když místy, kam sutiny dálničního mostu spadly, procházeli a projížděli doslova pár vteřin před tragédií. Ale 43 lidí takové štěstí nemělo.

Nové záběry zveřejnila italská policie v pondělí. Tragédii zachycují ze dvou nových pohledů. Na tom prvním jsou vidět auta projíždějící pod Morandiho mostem. Krátce poté, co pod mostem projede červená dodávka, začnou z nebe vedle silného deště padat také sutiny. Celou scénu zahalí oblaka dýmu.

Na druhém záběru je vidět muž v reflexní vestě, který místy, kam dopadnou sutiny, krátce před tragédií přebíhá. Když se prach usadí, vidíme, jak po troskách leze další muž a také bílý pes.

Morandiho most se částečně zřítil v úterý 14. srpna. Vedl přes řeku, obchodní centrum, továrny, železnici i bytové domy. Jeden z betonových pilířů se ale náhle zřítil. Z mostu se zřítilo zhruba 30 aut a také tři kamiony, přičemž jedem patřil české firmě. Řidič ale jako zázrakem přežil.

Související obsah

Příčiny nehody nadále vyšetřují italské úřady. Jako jedna z nejpravděpodobnějších variant se jeví koroze taženého závěsu po degradaci krycí betonové vrstvy. Most podstoupil v letech 2016 až 2017 částečnou rekonstrukci. Teď bude zřejmě zbytek mostu stržen.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Most

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman podepsal vyloučení Ruska a Číny z dostavby Dukovan

Prezident Miloš Zeman v pondělí podepsal zákon o nízkouhlíkové dohodě, který z dostavby jaderné elektrárny Dukovany vyřazuje firmy z Ruska a Číny. Zákon umožňuje využití technologií pouze od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996.

Píše se na Deník.cz