YouTube

Dívka (12) napodobovala trik z YouTubu. Má popálených 49 % těla

Dívka (12) napodobovala trik z YouTubu. Má popálených 49 % těla
Zdroj: facebook

Celá zafačovaná a s vážnými popáleninami na 49 % těla, skončila v nemocnici dvanáctiletá Timiyah Landersová z amerického Detroitu. Dívka spolu s kamarádkami zkoušela napodobit riskantní kousek, který viděla na sociální síti YouTube.

Dívky se nechaly inspirovat tzv. ohnivou výzvou, kterou jeden youtuber zveřejnil už v roce 2012. Část těla si polil hořlavinou a zapálil. Jeho nebezpečné video se už snažily napodobit desítky dalších lidí. Dvanáctiletá Timiyah zřejmě zapálila deodorant, od něhož chytlo oblečení.

Její matce, která dívkám připravila palačinky a chtěla si jít lehnout, se naskytla před očima hororová scéna. "Timiyah utíkala po chodbě, hořela od kolen až po vlasy. Všechno na ní hořelo," řekla stanici Fox 2 Detroit dívčina matka Brandi Owensová.

Její snoubenec dívku rychle vzal do koupelny a uhasil sprchou. Timiyah převezli záchranáři do nemocnice. Podle lékařů má popáleniny na 49 % těla, je připojená na ventilátor a v nemocnici si pobude přinejlepším několik měsíců. Podle lékařů ji čekají ještě nejméně tři další operace.

"Děti si často neuvědomují, že život je krásný dar, a že nemohou kopírovat všechno, co vidí na internetu. Doufám, že si tímto nebude muset projít žádná jiná rodina," napsala Brandi na síť GoFundMe, kde pro svou dceru uspořádala sbírku. Během jednoho dne jí lidé z celého světa poslali zhruba 4 000 dolarů (90 tisíc korun) z cílových 5 000 dolarů.

Související obsah

Matka teď žádá YouTube, aby podobná videa ze sítě mazal. Nabádá také rodiče, aby dětem a tomu, co sledují na internetu, věnovali větší pozornost. "Hlídejte ty děti, hlavně jejich telefony. Moje děti už nebudou smět na sociální sítě, žádné iPhony, nic!" dodala Brandi.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu YouTube

Důležité Události

Píše se na Deník.cz