Zdražování

Smutná zpráva pro štamgasty: Kvůli dlouhému suchu zdraží pivo!

Smutná zpráva pro štamgasty: Kvůli dlouhému suchu zdraží pivo!
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

První dopady dlouhotrvajícího sucha na sebe nenechaly dlouho čekat! Na podzim zdraží jedna z nejoblíbenějších tuzemských nápojů - pivo. Otázkou ale stále zůstává, kolik přesně si připlatíme. Informaci přinesl deník Blesk.

Neúroda ječmene a chmele, dobrá ekonomická situace, zvyšující se mzdy a nárůst cen energií - to vše stojí za letošním zdražováním piva. Podle prvních odhadů by se ceny měly zvednout o několik desetníků za půllitr.

Související obsah

Spotřeba piva neustále klesá a pokud už po zlatavém moku sáhneme, mnohem častěji to bývá pivo lahvové, které vypijeme v klidu domova. Zdražení tedy pomůže i majitelům hospod.

Růst cen zatím veřejně přiznává pouze Bernard, ostatní značky mlží. "V současné době však nelze říci kdy, o kolik a jakých druhů piva se to bude týkat, to vše ukáže vývoj na pivním trhu," upřesnil mluvčí humpoleckého Bernardu Zdeněk Mikulášek.

kč, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz