Jahody

Tohle je žena, která skrývala jehly v jahodách! Řekla, proč to dělala

Tohle je žena, která skrývala jehly v jahodách! Řekla, proč to dělala
Zdroj: Profimedia

Australská policie dopadla ženu, která v jahodách ukrývala jehly. Pracovala na farmě nedaleko Brisbane a chtěla ji prý finančně poškodit. Policisté od poloviny září zaznamenali téměř 200 takových případů.

Policisté zadrželi 50letou My Ut Trinhovou v neděli a hned druhý den ji přivedli k soudu, kde si vyslechla obvinění. Soud zatím nerozhodnul o tom, zda na ženu uvalí vazbu, nebo stanoví kauci. O vývoji v případu informoval portál BBC.

Prokurátoři kauci nedoporučují, protože by se Trinhová mohla stát obětí násilí od lidí, kteří by se chtěli sami pomstít. Zatím není jasné, za kolik z téměř 200 případů žena mohla. Policie pouze oznámila, že její DNA bylo nalezeno na jahodách ve Victorii.

Trinhová pracovala na jahodové farmě nedaleko Brisbane ve státě Queensland. "Policie případ prezentuje tak, že byla motivována nějakou záští nebo pomstou," uvedla soudkyně Christine Roneyová. Žena údajně chtěla farmu finančně poškodit.

Související obsah

K činům se přiznala, jehly a další kovové předměty prý do jahod ukrývala několik měsíců. V reakci na množící se případy australská vláda zvýšila maximální trest za kontaminaci potravin z 10 na 15 let vězení.

Policie zaznamenala od poloviny září do poloviny listopadu po celé zemi 186 případů "napíchaných" jahod, 15 z nich se ale ukázaly jako falešné. Policisté zadrželi také nezletilého chlapce, který prý chtěl čin napodobit.

Podívejte se na archivní reportáž TV Nova:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz