Domácí

Kandidátka v Praze: Jezdec v glóbu smrti, iluzionista v důchodu

Kandidátka v Praze: Jezdec v glóbu smrti, iluzionista v důchodu
Zdroj: Profimedia

Artisté, klauni a majitelé cirkusů se pokoušejí dobýt komunální volby ve městech po České republice.

Za hnutím stojí artista a kandidát do senátu za Národní demokracii Václav Šimek. Jedním z kandidátů je také majitel cirkusu Berousek Originál Jiří Berousek. Na konci srpna webu iDNES.cz však sdělil, že netuší, že se o místo v pražském zastupitelstvu vůbec uchází.

Lídryně pražské kandidátky Jauner Československo 2018  je Stanislava Helferová, artistka v důchodu a příbuzná zmíněného Šimka. Jenže ani sedmasedmdesátiletá možná budoucí primátorka nemá prý o své kandidatuře ani tušení.

Dále pak kandidují žongléři, klauni, artisté, iluzionisté nebo cirkusoví ekvilibristé. Najít tu můžeme i jezdce v glóbu smrti. Raritou mezi cirkusáky je i sedmdesátiletá soudní úřednice v důchodu. Strana Jauner Československo 2018 však kromě Prahy kandiduje do zastupitelstva i v jiných městech republiky. Například v Opavě stranu vede důchodce Rudolf Dvořák. Je také zároveň jediným opavským členem této strany.

Informace o této nově vzniklé straně jsou na internetu téměř nedohledatelné, strana ještě nemá ani své vlastní webové stránky. Majitelé lunaparků a cirkusů chtějí po zvolení do zastupitelstva bojovat za vyšší důchody, bezplatnou stravu ve školských zařízeních nebo také jednotnou daň.

Spektrum požadavků strany Jauner Československo 2018 je však mnohem širší. "Voda jako zdroj života a distribuce vody jakožto vodárny musí být ve výhradním vlastnictví a nakládání národa jako prostředek životní existence národa a tohoto nesmí být nikdy zbaven,“ požaduje zakladatel Šimek ve stručném shrnutí svého volebního programu. Pokud si chcete rozkliknout podrobnější informace, máte smůlu. Stránka nebyla nalezena.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz