Zdravotní pojišťovna

Máte poslední dny na změnu pojišťovny! Tohle všechno nabízejí

Jestli dlouhodobě nejste spokojení se službami vaší zdravotní pojišťovny, není nic jednoduššího, než ji změnit. Jde to ale jen jednou ročně a letošní poslední termín se už kvapem blíží!

V České republice působí sedm zdravotních pojišťoven, přičemž každá je jiná a nabízí trochu odlišné služby, jako jsou vlastní preventivní programy, slevy u partnerů nebo další benefity. Pokud se službami té své nejste spokojení, zauvažujte o změně.


Zdravotní pojišťovnu je možné změnit jednou ročně v jednom ze dvou termínů. První byl na konci března, ten druhý je pak stanovený na 30. září s tím, že pojištěncem jiné pojišťovny se oficiálně stanete 1. ledna 2019.

Jak se rozhodovat?


Pokud se vám zamlouvá jiná pojišťovna, je dobré si ověřit, zda má smlouvu s vaším praktickým lékařem i se specialisty, které pravidelně navštěvujete - především jde o zubaře a gynekologa.

Související obsah


"Při změně pojišťovny by se lidé měli rozhodovat hlavně podle rozsahu sítě smluvních lékařů, se kterými pojišťovna spolupracuje. Ty můžete snadno zjistit například na webových stránkách pojišťovny, dotazem na pobočce nebo telefonátem na informační lince pojišťovny. Velmi důležitou roli ale hrají nabízené benefity a výhody," uvádí tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová.


Pojišťovna vám může přispět stovky až tisíce korun nejen na lékařskou péči jako třeba specializovaná preventivní vyšetření nebo očkování, ale také na pohybové aktivity, brýle, helmu a rovnátka pro děti nebo na bezlepkovou dietu.


Je dobré si také zjistit, kde se nachází vaše nejbližší pobočka a jestli vám vyhovuje i její personál. Přestože se dnes již plno formalit dá zařídit online, v některých případech se návštěvě pobočky zkrátka nevyhnete.


Jak na změnu?


Změna zdravotní pojišťovny je skutečně jednoduchá. Stačí online nebo na kterékoliv pobočce vámi zvolené pojišťovny vyplnit do 30. září registrační formulář. Své staré pojišťovně přitom nemusíte nic oznamovat, o vše se postará už pojišťovna nová.

Související obsah


Pokud jste OSVČ, bude potřeba doložit kopii živnostenského listu a přehled o příjmech a výdajích pro zdravotní pojišťovnu za poslední rok. Studenti také musí doložit potvrzení o studiu, senioři přiznání důchodu.


Ode dne, kdy je změna pojišťovny platná (tj. od 1. 1. 2019 při oznámení změny do 30. září 2018), musíte také nahlašovat změnu u svého zaměstnavatele a u všech svých ošetřujících lékařů.


Na benefity jednotlivých zdravotních pojišťoven se podívejte v následujícím přehledu!

 

 

 

 

 

 

 

nor TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz