Vláda

Vláda schválila peníze pro policii a na nové silnice! Jde o miliardy

Vláda navýšila rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury pro příští rok na více než 86 miliard korun.

Vláda navýšila také rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury pro příští rok na více než 86 miliard korun. Je to zhruba o 14 miliard víc než v letošním roce a většina peněz půjde na financování už rozestavěných projektů. Téměř třetina pak na výstavbu dálnic.

Ministr vnitra Jan Hamáček dnes také prosadil v kabinetu navýšení tabulkových míst u policie. Ta může přijmout 1000 nových příslušníků, kteří v České republice chybí. Přes 600 jich má jít na základní službu, zhruba 150 na boj s kyberkriminalitou, terorismem nebo finanční kriminalitou.

"Já jsem přesvědčen, že toto dnešní rozhodnutí je dobrá zpráva jak pro policii, tak pro občany České republiky. Shodli jsme se na to, že prostředky na tyto tabulky budou uvolňovány postupně,“ potvrdil ministr vnitra Hamáček.

Vláda naopak podle očekávání odmítla návrh ODS na změny ve stavebním řízení, které je jedno z nejdelších v Evropě. "Musím konstatovat, že tento návrh nebyl projednáván s ministerstvem pro místní rozvoj a stalo se tak naopak, že bychom jedno razítko přidali, což je absolutně mimo koncepci ministerstva,“ má jasno ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

hru / TV Nova, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz