Cena Michala Velíška

HLASUJTE, který hrdina si letos zaslouží Cenu Michala Velíška!

Už potřinácté dostane letos hrdina "z lidu" Cenu Michala Velíška. O tom, kdo to bude, rozhodujete vy. Z trojice finalistů můžete vybírat odteď až do 28. října. Pojďme si stručně představit nominované.

Jiří Hájek jel právě autobusem z práce, když se přímo před jeho očima začalo odvíjet nečekané drama - maminku a jejího ani ne ročního potomka tam začala ohrožovat nůžkami neznámá žena.

Když začala napadená žena prosit o pomoc, Jiří na nic nečekal. Agresorce vypáčil nůžky z ruky a pustil ji až ve chvíli, kdy přijeli policisté.

Nominovala ho právě maminka, které v autobuse pomohl. On sám prý celou věc nepovažuje za nic mimořádného.

Související obsah

I příběh druhého finalisty, Daniela Vepřeka, se začal odvíjet, když se vracel domů z práce. Byl únor a on si všimnul vyjetých kolejí vedoucích do blízkého rybníka.

To ještě nevěděl, že asi o minutu dřív ze zledovatělé silnice sjelo do vodní nádrže auto. Přemohla ho zvědavost a šel se podívat, jestli v autě, kde pořád hrála puštěná hudba, někdo není.

Hlasovat můžete ZDE

Nejprve nikoho neviděl. Pak si ale všiml bot a zjistil, že někdo zapadl za sedadlo spolujezdce. Pan Vepřek muž vytáhl a zjistil, že nedýchá. Stál po pás v ledové vodě a čekal na příjezd záchranářů.

Muž po chvíli naštěstí zalapal po dechu. Nadýchal se sice bahna, ale díky panu Vepřekovi přežil. Ten už za svůj hrdinský čin získal nejen titul Gentlemana silnic, ale medaile od policie i hasičů. Vtipkuje, že už je jako generál.

Související obsah

Celkově už to byl čtvrtý život, který pan Vepřek zachránil. Zabránil sebevraždě, pomohl klukovi, který se chytil troleje a dalšímu, na kterého v kamenolomu spadl balvan.

Posledním finalistou letošního ročníku Ceny Michala Velíška je Josef Červenka. V červnu si při jízdě po cyklostezce všiml, jak muž se ženou mlátí jiného cyklistu.

Zastavil a vyzval útočníky, aby přestali. Slova ale neměla kýžený účinek, agresoři mlátili muže dál. Tak Josef Červenka sesedl z kola a do věci se vložil osobně.

A o pár okamžiků později se sám musel bránit brutálnímu napadení. Agresor mu rozbil brýle i telefon, kterým chtěl přivolat pomoc. Lékaři mu také museli sešít roztržené čelo.

Související obsah

Nakonec policii zavolaly až procházející ženy. Muži zákona o chvíli později opilé rváče chytila. Paradoxem ovšem je, že se Červenky naopak nezastal muž, kterého dvojice napadla jako prvního. Místo toho využil zmatku, sedl na kolo a ujel.

A vy nyní můžete rozhodnout, který z těchto tří "obyčejných" hrdinů si zaslouží Cenu Michala Velíška. Hlasování běží až do 28. října, vítěz si cenu převezme poslední říjnový den.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Cena Michala Velíška

Důležité Události

Píše se na Deník.cz