Třinecká policie vyšetřuje kuriózní případ. Zaměstnanci neobdrželi požadované peníze. Když jim je jejich šéf odmítl vyplatit, rozbili mu auto lopatou. Nyní je kriminalisté stíhají.
Minulý rok majitel firmy uzavřel se třemi muži smlouvu o provedení stavebních prací na území Dánska. Součástí smlouvy byla i výše mzdy v korunách. Jenže zaměstnanci se domnívali, že se jedná o koruny dánské, ne české, tím pádem by byly výsledné peníze více než trojnásobně vyšší.
Obvinění muži se pak měli domáhat vyšší mzdy a doplacení částky přesahující sedmdesát tisíc korun. "Šestatřicetiletý obviněný měl telefonicky kontaktovat poškozeného a vyhrožovat mu fyzickým napadením, když jim peníze nevyplatí,“ uvedla mluvčí policie Eva Michalíková.
Letos v únoru pak večer se muži vydali za podnikatelem do jeho domu a domáhali se vyplacení zbytku peněz. Jeden z mužů prý i poškodil vstupní dveře. Muži měli křičet "naval prachy“ a kopanci a bušením se dožadovat peněz. Pak prý jeden z vyděračů přistoupil k zaparkovanému autu a rozbil jej lopatou, kterou našel na zemi. Rozmlátil většinu oken i karoserii auta. Druzí dva obvinění měli ničení auta přihlížet.
Nyní, když byl shromážděn dostatek důkazů, je obvinila policie. Muži však obvinění odmítají. Policie má ale důkazy, které nasvědčují tomu, že se jednání skutečně mohli dopustit.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz