Hygiena

To je hnus! V tomhle svinčíku pekli koblihy a další pečivo

To je hnus! V tomhle svinčíku pekli koblihy a další pečivo
Zdroj: Krajská hygienická stanice Středočeského kraje

Kvůli nevyhovujícím hygienickým podmínkám uzavřela krajská hygiena kavárnu v Benešově. V přípravně jídla kontroloři našli dokonce jízdní kolo! Kavárna je už znovu otevřená, jak upozornili středočeští hygienici, provozovatel už potíže odstranil.

"Máte chuť na donut? V této benešovské provozovně si ho už zase můžete bez obav dát, i když jsme při prvním vstupu sem zrovna nejásali," napsali hygienici na facebooku, kde zveřejnili i fotografie z kontroly kavárny Donut Café v Benešově.

Tu provedli inspektoři 11. října. V provozovně zjistili základní hygienické nedostatky. Třeba pracovní plochy, na nichž v kavárně nápoje a jídlo připravovali, byly znečištěné mastnotou a byly na nich zaschlé skvrny. Znečištěné byly i stroje, které k přípravě jídla a pití v kavárně používali, tedy plechy na pečení a výrobník na těsto.

"Podlaha v celém prostoru byla zašlapaná, znečištěná mastnotou, zašlou špínou a zbytky potravin. Přípravna nebyla ke svému účelu vůbec využívána. Nebyla vybavená žádnými pracovními úseky a sloužila jako odkladiště prázdných krabic a pro úschovu jízdního kola," popsali středočeští hygienici.

Všechno, třeba loupání, čištění, krájení ovoce a zeleniny či výrobu těsta, dělali v kavárně v zápultí. Tam byl ale jen jeden malý dřez a nebylo ani umyvadlo na mytí rukou.

"Vyrobená těsta nebyla značena daty výroby a spotřeby, chladicí zařízení nebyla vybavena teploměry," popsali hygienici na svém webu další provinění provozovatele kavárny. Vyčetli mu také, že na dveřích nebyla cedulka upozorňující na zákaz kouření a uvnitř text informující, že je mladším 18 let zakázáno podávat alkoholu.

Související obsah

Hygienici provozovnu hned zavřeli a nařídili provozovateli odstranit nedostatky. Za své provinění navíc dostal pokutu. Už 15. října se hygiena přesvědčila, že je vše v pořádku. "Teď už je tu ale vše v pořádku a čisté. Tak držíme palce, ať to vydrží!" dodali hygienici.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz