Domácí

Skončí už roušky ve školách? Hlavní hygienička řekla, kdy se rozhodne

Na začátku příštího týdne by mělo padnout rozhodnutí o konci roušek ve školách, uvedla ve Snídani s Novou hlavní hygienička ČR Pavla Svrčinová. Zda tato ochrana nosu a úst pro děti skončí, podle ní určí výsledky testů z pondělí a čtvrtka. V současné chvíli kopírují výsledky ve školách epidemiologickou situaci z léta. Více než 25 nakažených na 100 tisíc testů je pouze v Karlovarském kraji.

O konci roušek ve školách se rozhodne příští týden. Řekla to ve Snídani s Novou hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Podle ní se toto téma bude řešit hned na začátku příštího týdne, kdy se bude hodnotit větší setkávání dětí ve třídách a výsledky pondělních a čtvrtečních testů.

Testování, které probíhá tento týden dvakrát, bude pokračovat v krajích, kde bude více než 25 nakažených na 100 tisíc testů. Taková situace je prozatím pouze v Karlovarském kraji, tvrdí Svrčinová.

Podle Svrčinové zatím dopadají testy dětí podle očekávání. „Počet nakažených odpovídá tomu, jak vypadala epidemiologická situace v České republice v létě,“ řekla. Zatím však nechce být příliš optimistická, jelikož šlo pouze o první testování.

Související obsah

Hygienička také uvedla, jak se bude řešit případný nakažený ve čtvrtek, poté co spolu žáci stráví ve škole nějaký čas. Pokud bude pozitivita potvrzena i následným PCR testem, do karantény by měli jít všichni, kteří byli s žákem v delším kontaktu, včetně neočkovaných učitelů.

Podle Svrčinové je v Česku v tuto chvíli situace příznivá. Může za to promořenost z jara, proočkovanost i nošení roušek, myslí si. „Jsme rádi, že občané jsou ve většině ukáznění a opravdu tu ochranu nosu a úst nosí,“ řekla.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz