Tomio Okamura

Poslance pobavil mail od Okamury s nabídkou sushi. Šlo o podvrh

Poslance pobavil mail od Okamury s nabídkou sushi. Šlo o podvrh
Zdroj: Profimedia

Exotické pochutiny a lákavé slevy. Čeští politici dostali vánoční nabídku japonských pochoutek mailem, pod kterým je podepsaný předseda SPD Tomio Okamura. Zpráva odešla z jeho oficiální poslanecké mailové adresy. Mail má redakce TN.cz k dispozici. Podle všecho se však jedná o podvrh.

Jan Čižinský (KDU-ČSL) zveřejnil zprávu, která mu přišla z poslanecké mailové adresy Tomia Okamury. Ve zprávě pisatel nabízí "skvělé japonské dárky" od prodejen Japa shop, u nichž je Tomio Okamura uvedený jako jednatel a společník.


Jedná se však o podvrh. "E-mail jsem skutečně dostal, ale později se ukázalo, že podle všeho nebylo odeslán z e-mailového účtu Tomia Okamury, ale ze stránky, na které lze vytvářet falešné e-maily. Omlouvám se jak domnělému odesilateli, tak i Vám všem ostatním," uvedl Čižinský na svém twitterovém účtu.


Přijetí mailu potvrdil i lidovecký předseda Pavel Bělobrádek, dostal se i k poslanci za Piráty Michaelu Ferjenčíkovi.
 

Podle Okamury z jeho poslaneckého mailu žádná zpráva neodešla a připravuje trestní oznámení na neznámého pachatele. "Budeme informovat Kancelář Poslanecké sněmovny, že někdo udělal grafiku poslaneckého mailu. Z mého poslaneckého mailu nic neodešlo, nechal jsem to prověřit své asistentky. Do mailu se mi nikdo ani nevbořil," řekl Okamura pro TN.cz.


Obsah mailu s nabídkou na japonské výrobky Okamura poznává, před několika lety jej měl zveřejněný na svém soukromém facebookovém profilu. "Pisatel nabídku akorát modifikoval. Takovou hloupost bych nikdy neudělal. Někdo si to na mě připravil, je to kampaň proti mě. Je to dost nechutné, že se někdo místo standardního politického boje sníží k takovýmto způsobům," prohlásil Okamura.
 

Související obsah

Podvodný mail přitom cílil nabídkou a slevami na poslance a zaměstnance poslanecké sněmovny. Tradiční kulinářské pojetí Vánoc jako kombinaci kapra a lineckého pečiva chce pisatel mailu obohatit o "trochu exotiky" - například sushi set vše v jednom, jídelní sety či tradiční japonské čaje.


"V případě většího zájmu jsem schopný zajistit také zavážku do Poslanecké sněmovny," píše se ve zprávě. Pisatel se také snaží nalákat poslance na speciální 25 procentní slevu nejen pro členy sněmovny, ale i jejich blízké a přátele.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz