Domácí

Benzínku přepadli v masce s lebkou. Prodavač je hnal koštětem

Policie dopadla lupiče, kteří se na začátku listopadu v maskách pokusili přepadnout benzínku na Znojemsku. Moc šikovní ale nebyli, nakonec se zalekli a utekli pouze s pár balíčky cigaret. Teď skončili ve vazbě.

Přepadnout čerpací stanici na Znojemsku se 5. listopadu pokusili dva mladíci ve věku 20 a 21 let. Lupiči v maskách přijeli na motocyklu kolem čtvrté hodiny ranní k čerpací stanici u Hevlína. Vešli do prodejny a po prodavači požadovali peníze. Jeden z nich měl na sobě motorkářskou helmu, druhý masku lebky.

Muž v helmě se oháněl teleskopickým obuškem. Duchapřítomný prodavač se nechtěl jen tak vzdát a začal se bránit koštětem. Lupiči však byli agresivní, a tak muži nezbylo nic jiného, než otevřít pokladnu. Pachatel s obuškem v ruce čekal na peníze, zatímco jeho komplic ládoval tašku krabičkami cigaret. Když si zavazadlo naplnil, z benzínky utekl.

Jakmile lupič s pálkou v ruce zjistil, že v prodejně osiřel, dost ho to znejistilo. Na peníze si nepočkal a bez lupu utekl za svým parťákem. Venku však pánové zjistili, že jim nejde nastartovat motorka. Nezbylo jim nic jiného, než těžký stroj ručně odtlačit. Motorku i s obuškem opodál odhodili.

"Neznámí muži utekli směrem do Rakouska. Z toho důvodu začalo pátrání po horké stopě nejen v našem regionu, ale o spolupráci jsme požádali i rakouské kolegy," sdělila policejní mluvčí Jihomoravského kraje Lenka Drahokoupilová. A právě díky fungující mezinárodní spolupráci se podařilo dva povedené lupiče vypátrat. "Oba muži byli zadrženi v Rakousku. Tam také skončili ve vazbě," doplnila Drahokoupilová.

Související obsah

Mladíci, kteří mají trvalé bydliště v Rakousku, se ke všemu přiznali. Ukradené cigarety i masky, ve kterých loupili, vydali policii. Trestnímu stíhání budou čelit u našich rakouských sousedů.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz